Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi lubuskie

znaleziono 376 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie lubuskim

Noclegi lubuskie – W województwie lubuskim noclegi są dostępne w wielu atrakcyjnych miejscowościach. Malownicze, nizinne tereny z pasami wysoczyznowymi są wręcz stworzone dla osób, które planują wakacje z małym dziećmi, nie chcą się forsować lub cenią łagodny klimat. Region graniczy z Niemcami, dlatego doskonałym urozmaiceniem urlopu może być krótka wyprawa za zachodnią granicę. Pięknych miejsc nie brakuje i po polskiej stronie, zatem co szczególnie warto zobaczyć w trakcie pobytu?

Wygodne noclegi lubuskie w stolicach województwa


Województwo lubuskie ma aż dwie stolice: Gorzów Wielkopolski i Zieloną Górę. W pierwszej znajduje się siedziba wojewody, natomiast w drugiej sejmiku, marszałka i samorządu. Oba miasta zostały założone jeszcze w średniowieczu, dlatego mogą się poszczycić wspaniałymi zabytkami. Zdecydowanie większa Zielona Góra, ulokowana na zboczu doliny Odry, mieści się w obrębie Pojezierzy Południowobałtyckich, ale pod względem kulturowym należy do Dolnego Śląska. Patronem ośrodka jest papież Urban I, który jako męczennik został uznany za świętego. Jego pomnik stoi na placu Powstańców Wielkopolskich obok kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Wspomniana świątynia zwraca uwagę charakterystyczną ryglową konstrukcją ścian i bogatym wystrojem w stylu barokowym. Osoby rezerwujące pokoje lubuskie w Zielonej Górze szybko orientują się, że miejscowość nie ucierpiała w trakcie wojny, dzięki czemu prezentuje się niezwykle efektownie. Na Starym Rynku można podziwiać XV-wieczny ratusz, który w miarę upływu czasu zyskał klasycystyczną elewację oraz wieżę przykrytą barokowym hełmem. Turyści wynajmujący kwatery lubuskie bardzo chętnie spacerują reprezentacyjnym deptakiem, czyli ulicą Żeromskiego. W zadbanych kamienicach mieszczą się liczne sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie.

Co zobaczyć w Gorzowie Wielkopolskim?


W drugiej ze stolic, położonej na siedmiu wzgórzach, również nie brakuje atrakcji. Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego znajduje się aż 9 parków i 141 zieleńców. Obfitość zieleni poprzecinanej szerokimi alejkami sprawia, że miasto jest chętnie odwiedzane przez rodziny z małymi dziećmi. Spacer z wózkiem wśród starych drzew, zadbanych klombów i fontann to świetny sposób na relaks. W obrębie stolicy mieści się też stepowy rezerwat przyrody Gorzowskie Murawy. Znajdują się w nim rośliny wyjątkowo odporne na silne nasłonecznienie, takie jak dzwonek syberyjski lub pajęcznica liliowata. Gorzów Wielkopolski to jednak nie tylko wspaniała przyroda, ale również niepowtarzalny klimat. W ciepłych miesiącach na Bulwarze Nadwarciańskim, który ciągnie się nad Wartą, cały czas tętni życie. Można tu odpocząć na ławce, pobawić się z maluchami na placu zabaw, wypić kawę lub orzeźwiającego drinka. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest monumentalna katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, usytuowana przy ulicy Obotryckiej. Turyści, którzy decydują się na noclegi lubuskie, powinni też zobaczyć bajkowo wyglądający Pałac Biskupi.

Relaks nad jeziorem


W kontekście noclegów lubuskich nie sposób nie wspomnieć o południowej części Pojezierzy Południowobałtyckich, czyli Pojezierzu Lubuskim. Obszar obejmuje wiele pięknych jezior rynnowych, z których największym jest Niesłysz w powiecie świebodzińskim. Zbiornik jest wyjątkowy zwłaszcza dla wielbicieli archeologii: na wschodnim brzegu odkryto średniowieczne grodzisko oraz najstarszy polski most, po którym Słowianie przechodzili na wyspę. Lubuskie noclegi nad jeziorem mogą być zatem fascynującą wyprawą w przeszłość. Oprócz tego na pojezierzu turyści znajdują doskonale wyposażone wypożyczalnie sprzętu wodnego, rozwiniętą infrastrukturę i zadbane plaże. W czystych wodach żyją liczne gatunki ryb, w tym szczupaki, leszcze, okonie i węgorze, zatem jest to wymarzona lokalizacja dla wędkarzy. Komfortowe, dopasowane do potrzeb noclegi w niskiej cenie znajdują się oczywiście na portalu e-turysta.pl. Precyzyjne filtrowanie pomaga błyskawicznie dotrzeć do wybranych propozycji zarówno w mieście, jak i na łonie przyrody.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie lubuskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: