Noclegi Firlej

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Firleju, województwo lubelskie, powiat lubartowski

Noclegi Firlej - Wysoczyzna Lubartowska to region dysponujący oryginalną atrakcją turystyczną: jeziorem, które pojawia się tylko na pewien czas w wyniku ulewnych deszczy i po roztopach. Jego nazwa jest taka sama jak mieszczącej się obok miejscowości. Wygodne noclegi nad Jeziorem Firlej są świetnym sposobem na kilkudniowy wypoczynek oraz spokojne zwiedzanie urokliwej okolicy.

Miejscowość Firlej – noclegi na weekendy i nie tylko


Miejscowość Firlej może się poszczycić długą historią. Niegdyś niewielki obecnie ośrodek był miastem należącym do rodu Firlejów herbu Lewart. Dzięki temu wieś wyposażona jest w zadbany rynek, przy którym znajduje się wiele różnych sklepów i instytucji, takich jak np. Urząd Gminy, bank lub placówka Poczty Polskiej. W obrębie rynku mieści się park z pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz plac zabaw dla dzieci. Wspaniałym zabytkiem w Firleju jest kościół pw. Przemienienia Pańskiego, który stoi przy ulicy Kościelnej 7. Zrębowa konstrukcja drewnianej świątyni idealnie wpisuje się w klimat malowniczej wysoczyzny. Na uwagę zasługują też 10-głosowe organy z XIX wieku. Wśród okolicznych noclegów Firlej wyróżnia się jednak czymś jeszcze: dostępem do sezonowego jeziora.

Niezwykłe jezioro Firlej


We wsi Firlej noclegi dla turystów są tak bardzo popularne przede wszystkim ze względu na jezioro, które wchodzi w skład Jezior Firlejowskich. Od północnej i północno-zachodniej strony zbiornika znajdują się pola uprawne, natomiast południowy wschód oraz zachód otoczony jest przez las. Rozwinięta infrastruktura pozwala na komfortowy spacer i wycieczki rowerowe: oświetlone chodniki i ścieżki dookoła akwenu są bezpieczne nawet dla rodziców z dziećmi na wózkach. Duży atut jeziora to piaszczysta plaża i bardzo dobre zarybienie. W czystej wodzie żyją takie gatunki, jak np. okoń, węgorz, szczupak, leszcz i amur, dlatego wśród dla wędkarzy poszukujących noclegów jezioro Firlej jest wymarzonym miejscem do realizowania pasji. Turyści, którzy kochają sporty wodne, mają szansę skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, a po intensywnym wiosłowaniu posilić w jednym z punktów gastronomicznych.

Jak wynająć noclegi w Firleju?


Nad Jeziorem Firlej noclegi do wynajęcia widoczne są w serwisie internetowym e-turysta.pl. Do szczególnie popularnych obiektów należą domki letniskowe, które w zaciszu drzew gwarantują intymną atmosferę oraz dużą przestrzeń dla każdego członka rodziny lub grupy przyjaciół. Drewniana konstrukcja tworzy sielski nastrój, zwłaszcza w połączeniu z przestronną werandą otoczoną kwiatami. Nawet krótki urlop w tak wspaniałych okolicznościach skutecznie regeneruje i pozwala nabrać sił na kolejne miesiące pracy. W Firleju noclegi oferują również właściciele pól namiotowych, pojedynczych pokoi, gospodarstw agroturystycznych i zajazdu. Szeroka gama różnego typu obiektów turystycznych pozwala idealnie dopasować miejsce pobytu do indywidualnych wymagań. Z całą pewnością wakacje we wsi nad niezwykłym Jeziorem Firlej są idealne dla osób kochających wodę, naturę i życie bez pośpiechu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Firlej, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Firleju

Jak dodać obiekt noclegowy w Firleju do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Firleju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Firleju kształtują się na poziomie 40-45 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych czy gospodarstwach agroturystycznych.
W Firleju znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Firleju 13 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.