Noclegi Firlej

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Firleju, województwo lubelskie, powiat lubartowski

Noclegi Firlej - Wysoczyzna Lubartowska to region dysponujący oryginalną atrakcją turystyczną: jeziorem, które pojawia się tylko na pewien czas w wyniku ulewnych deszczy i po roztopach. Jego nazwa jest taka sama jak mieszczącej się obok miejscowości. Wygodne noclegi nad Jeziorem Firlej są świetnym sposobem na kilkudniowy wypoczynek oraz spokojne zwiedzanie urokliwej okolicy.

Miejscowość Firlej – noclegi na weekendy i nie tylko


Miejscowość Firlej może się poszczycić długą historią. Niegdyś niewielki obecnie ośrodek był miastem należącym do rodu Firlejów herbu Lewart. Dzięki temu wieś wyposażona jest w zadbany rynek, przy którym znajduje się wiele różnych sklepów i instytucji, takich jak np. Urząd Gminy, bank lub placówka Poczty Polskiej. W obrębie rynku mieści się park z pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz plac zabaw dla dzieci. Wspaniałym zabytkiem w Firleju jest kościół pw. Przemienienia Pańskiego, który stoi przy ulicy Kościelnej 7. Zrębowa konstrukcja drewnianej świątyni idealnie wpisuje się w klimat malowniczej wysoczyzny. Na uwagę zasługują też 10-głosowe organy z XIX wieku. Wśród okolicznych noclegów Firlej wyróżnia się jednak czymś jeszcze: dostępem do sezonowego jeziora.

Niezwykłe jezioro Firlej


We wsi Firlej noclegi dla turystów są tak bardzo popularne przede wszystkim ze względu na jezioro, które wchodzi w skład Jezior Firlejowskich. Od północnej i północno-zachodniej strony zbiornika znajdują się pola uprawne, natomiast południowy wschód oraz zachód otoczony jest przez las. Rozwinięta infrastruktura pozwala na komfortowy spacer i wycieczki rowerowe: oświetlone chodniki i ścieżki dookoła akwenu są bezpieczne nawet dla rodziców z dziećmi na wózkach. Duży atut jeziora to piaszczysta plaża i bardzo dobre zarybienie. W czystej wodzie żyją takie gatunki, jak np. okoń, węgorz, szczupak, leszcz i amur, dlatego wśród dla wędkarzy poszukujących noclegów jezioro Firlej jest wymarzonym miejscem do realizowania pasji. Turyści, którzy kochają sporty wodne, mają szansę skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, a po intensywnym wiosłowaniu posilić w jednym z punktów gastronomicznych.

Jak wynająć noclegi w Firleju?


Nad Jeziorem Firlej noclegi do wynajęcia widoczne są w serwisie internetowym e-turysta.pl. Do szczególnie popularnych obiektów należą domki letniskowe, które w zaciszu drzew gwarantują intymną atmosferę oraz dużą przestrzeń dla każdego członka rodziny lub grupy przyjaciół. Drewniana konstrukcja tworzy sielski nastrój, zwłaszcza w połączeniu z przestronną werandą otoczoną kwiatami. Nawet krótki urlop w tak wspaniałych okolicznościach skutecznie regeneruje i pozwala nabrać sił na kolejne miesiące pracy. W Firleju noclegi oferują również właściciele pól namiotowych, pojedynczych pokoi, gospodarstw agroturystycznych i zajazdu. Szeroka gama różnego typu obiektów turystycznych pozwala idealnie dopasować miejsce pobytu do indywidualnych wymagań. Z całą pewnością wakacje we wsi nad niezwykłym Jeziorem Firlej są idealne dla osób kochających wodę, naturę i życie bez pośpiechu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Firlej, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Firleju

Jak dodać obiekt noclegowy w Firleju do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Firleju zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Firleju kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych czy gospodarstwach agroturystycznych.
W Firleju znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Firleju 15 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Firleju spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.