Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi dolnośląskie

znaleziono 2084 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie dolnośląskim

Noclegi, doslnośląskie – Na terenie województwa dolnośląskiego noclegi dla turystów są bardzo liczne i popularne. Południowo-zachodni kraniec Polski aż kipi od zadbanych zamków, pałaców, oraz kusi wielkomiejskimi rynkami i zaprasza do kwiecistych parków, w góry lub nad jeziora. Ogromna różnorodność atrakcji sprawia, że niezależnie od upodobań, każdy turysta ma szansę wypocząć w pięknym otoczeniu i skupić się na wybranej aktywności. Na co zwrócić szczególną uwagę, planując podróż na Dolny Śląsk?

Noclegi dolnośląskie w otoczeniu przyrody


Wiele osób decyduje się na wygodne kwatery dolnośląskie przede wszystkim z powodu zachwycających gór. Sudety z powodzeniem konkurują o względy polskich turystów z Tatrami i Bieszczadami. Najwyższemu pasmu, czyli Karkonoszom, przewodzi strzelista Śnieżka. Masyw należy m.in. do Korony Europy i Korony Gór Polski, dlatego każdy miłośnik wspinaczki powinien chociaż raz wejść na jej szczyt. Śnieżka nie jest oczywiście jedyną górą regionu, z której roztaczają się wspaniałe widoki. Warta uwagi jest choćby Smogornia o wysokości 1491 m n.p.m. Jej południowe zbocza pokrywają gołoborza, czyli rumowiska skalne. Pomiędzy malowniczymi szczytami Sudetów mieści się słynna Kotlina Jeleniogórska, na której terenie utworzono Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej. Obejmuje on również część Karkonoszy, Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich. Park chroni niesamowite zamki i pałace, które należały do najlepszych rodów niemieckich, austriackich, czeskich oraz polskich. Wśród najbardziej znanych znajduje się Pałac w Wojanowie, Zamek Chojnik i Dwór Czarne.

Dolnośląska stolica: Wrocław i jego zabytki


Decydując się na noclegi dolnośląskie, warto choć na jeden dzień zatrzymać się we Wrocławiu. Stolica województwa słynie z wielu wspaniałych budowli i czaruje niepowtarzalnym klimatem Starego Miasta. Sercem Wrocławia jest oczywiście rynek, na którym stoją największe w Polsce ratusze: późnogotycki Stary Ratusz oraz XIX-wieczny Nowy Ratusz. Dookoła ciągną się zadbane kamienice z różnych epok, w których działają przytulne kafejki, restauracje i piwiarnie. Dobrym pomysłem jest wynajem pokoi dolnośląskich blisko Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej części średniowiecznego grodu. Na ówczesnej wyspie powstała m.in. archikatedra św. Jana Chrzciciela, uznana za pierwszą w pełni gotycką świątynię w Polsce. Na jedną z wysokich wież można wjechać windą i podziwiać miasto z lotu ptaka. Wrocław to również unikatowa Panorama Racławicka z obrazem cykloramicznym „Bitwa pod Racławicami”, a także najstarszy w kraju Ogród Zoologiczny. Spacer pomiędzy dzikimi zwierzętami jest wspaniałą i pouczającą rozrywką dla całej rodziny.

Co jeszcze warto zobaczyć w województwie dolnośląskim?


Urlop na Dolnym Śląsku nie musi się koniecznie wiązać z wyprawą w góry, zwiedzaniem miast i wiekowych zabytków. Ciekawą opcją są noclegi nad jeziorem dolnośląskim, które wchodzi w skład Pojezierza Legnickiego. Wszystkie obiekty tej formacji są najbardziej wysuniętymi na południe akwenami polodowcowymi. Szczególnie atrakcyjne dla turystów jest Jezioro Kunickie, po którego wschodniej stronie mieści się Wyspa Mew. Akwen stanowi wspaniały ośrodek żeglarstwa i przyciąga wielbicieli wszelakich sportów wodnych. Nad bezpieczeństwem letników czuwa Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nie tak dawno Jezioro Kunickie zasłynęło na całą Polskę za sprawą informacji, że w jego wodach pływa krokodyl. Groźnego gada oczywiście nie odnaleziono, a wszystko okazało się fantazją instruktora surfingu. Przerażający potwór z pewnością nie mieszka pod Legnicą, za to zbiornik jest pełen szczupaków, węgorzy, sandaczy, karpi i innych ryb. To prawdziwy raj dla wędkarzy.

Jak zarezerwować najlepsze noclegi na Dolnym Śląsku?


Najlepsze noclegi dolnośląskie znajdują się oczywiście na stronach serwisu e-turysta.pl. Oferty dopasowane do potrzeb, gustu i portfeli rozmaitych turystów zachęcają do poznania tego pięknego zakątka Polski. Wygodne łóżka, samodzielne łazienki i miła, uśmiechnięta obsługa pomagają rozpocząć każdy dzień urlopu w doskonałym nastroju.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie dolnośląskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: