Hotele Radom

znaleziono 15 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Radomiu, województwo mazowieckie, powiat Radom

Tanie hotele w Radomiu – Radom jest drugim co do wielkości miastem w województwie mazowieckim, siedzibą wielu ważnych instytucji iorganizatorem wydarzeń o zasięgu międzynarodowym. Nic zatem dziwnego, że każdego roku do ośrodka ściągają rzesze turystów, biznesmenów oraz wielbicieli rozrywki na wysokim poziomie. To właśnie dla nich hotele w Radomiu utrzymują świetnie wyposażone pokoje i apartamenty. Co warto zobaczyć po rozpakowaniu bagażu i wyjściu z lobby?


Radom - hotele w centrum miasta


Eleganckie hotele Radomia, zlokalizowane w jego zabytkowej części, ułatwiają miłośnikom architektury i historii codzienne zwiedzanie. Centrum Radomia aż kipi od pięknych budowli, które stawiano w ciągu kilkuset lat. Świetnie zachowany oryginalny układ urbanistyczny pozwala prześledzić dzieje miejscowości, począwszy od czasów wczesnego średniowiecza. Dawny gród był opasany murami obronnymi z trzema bramami. Do dziś przetrwała jedynie Brama Krakowska wraz z rzeźbą Madonny. Obok znajduje się Stary Ogród, przez który przepływa rzeka. Szczególnie interesującym zabytkiem jest Pałac Karschów i Wickenhagenów. Ta niezwykła, eklektyczna kamienica zachwyca rozmachem i zdobieniami. Rezerwując wybrany hotel w Radomiu, warto też zobaczyć gotycki Kościół farny pw. św. Jana Chrzciciela oraz pozostałości Zamku Królewskiego. Założenie mieści się w dzielnicy Miasto Kazimierzowskie, w której wytyczono Rynek.

Tanie hotele Radomia


W pobliżu najciekawszych atrakcji miasta można też znaleźć tanie hotele. Radom i okolice dysponują wieloma obiektami, które za rozsądną cenę gwarantują przytulne i wygodne pokoje. To świetna propozycja dla osób oszczędnych lub dysponujących ograniczonym budżetem. Po komfortowym noclegu i smacznym śniadaniu warto zażyć nieco ruchu w radomskim aquaparku, który znajduje się przy ulicy Bolesława Chrobrego, tuż obok Galerii Słonecznej. Różnorodne baseny, zjeżdżalnie i sauny to świetna atrakcja niezależnie od wieku. Turyści pasjonujący się sztuką powinni natomiast zajrzeć do Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Mieści się w nim m.in. bogata kolekcja malarstwa XIX i XX wieku, w tym dzieła Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego, Stanisława Wyspiańskiego i oczywiście Jacka Malczewskiego. Radomskie Festiwale „Ulica Teatralna” oraz „Artystów Ulicznych i Precyzji” to kolejne interesujące propozycje. Niewielkie kwoty wydane na noclegi w tanich hotelach Radomia pozwalają doświadczyć zróżnicowanej rozrywki. W tak ciekawym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Rezerwacja hoteli w Radomiu


Wykupienie pobytu w którymś z zadbanych obiektów turystycznych jest niezwykle proste. Wybór opcji „hotele Radom” w serwisie e-turysta.pl skutkuje wyświetleniem długiej listy najbardziej atrakcyjnych miejsc noclegowych w mieście. Do dyspozycji gości oddano zarówno standardowe pokoje dla singli i par, jak i większe pomieszczenia, które mieszczą kilkuosobową rodzinę. W znacznej części oferowanych kwater znajdują się udogodnienia, dzięki którym urlop w Radomiu mogą spędzić osoby poruszające się na wózku. Coraz więcej hoteli pozwala też na pobyt zwierzętom domowym, co ma niebagatelne znaczenie dla opiekunów czworonożnych przyjaciół. Rezerwacja noclegu ze śniadaniem sprawia, że każdy dzień można zacząć szybko i z dużym zapasem energii do działania. Nie ulega wątpliwości, że Radom jest jednym z tych miast, do którego warto się wybrać nie tylko przejazdem. Świetna lokalizacja i sieć dogodnych dróg, w tym ekspresowej „siódemki”, sprawia, że można tu dotrzeć szybko z każdego zakątka kraju choćby tylko na weekend. Nie czekaj i zarezerwuj dla siebie hotel. Radom z pewnością jest miastem, które warto odwiedzić.

Sprawdź atrakcje turystyczne w Radomiu


Radom leży w południowej części województwa i słynie nie tylko z zabytków, ale cennych przyrodniczych obszarów. Turyści którzy odwiedzają Radom nie mogą narzekać na brak atrakcji. Miasto posiada liczne zabytki. Watro odwiedzić kościół p.w. św. Wacława, który jest najstarszą świątynią miasta czy wzniesioną w latach 1894 – 1911 Katedrę p.w. Opieki Najświętszej Marii Panny. Dużą atrakcja turystyczną jest również Grodzisko Piotrówka będące jednym z najbardziej popularnych zabytków pochodzących ze średniowiecza. Przy Grodzisku znajduje się również głaz z wizerunkiem Mieszka I symbolizujący początki państwa. Warto wybrać się na spacer ulicą Malczewskiego – znajduje się na niej Dom Jacka Malczewskiego – polskiego malarza, przedstawiciela symbolizmu. Głowna ulica miasta, czyli ul. Żeromskiego to doskonałe miejsce aby zatrzymać się w którejś z licznych kawiarenek czy restauracji.

Hotel w Radomiu


Decydując się na hotele w Radomiu warto zwrócić uwagę na miejsca które pozwolą na aktywne spędzanie czasu. Znajduje się tu 21 szlaków turystycznych, będących pod opieką PTTK. Każdy turysta znajdzie szlak, który dopasuje do swoich możliwości. Dobrym rozwiązaniem aby poznać historię miasta są specjalnie przygotowane wycieczki. Dzięki nim zwiedzić można dziewiętnastowieczny czy średniowieczny Radom. Ciekawym opcją jest również Radomski Szlak Historyczny. Hotele w Radomiu pozwolą na korzystanie z atrakcji kulturalnych. Odwiedzić można Galerię Rogatka Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, gdzie znaleźć można liczne dzieła nie tylko rodzimych artystów – malarzy, fotografów oraz rzeźbiarzy. Wybierając hotel w Radomiu skorzystać można z wielu atrakcyjnych ofert w korzystnych cenach. Nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Tanie hotele w Poznaniu cechują dogodne lokalizacje w pobliżu najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miasto. Turyści którzy zdecydują się na hotele w Radomiu na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Radom, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: