Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi świętokrzyskie

znaleziono 556 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w województwie świętokrzyskim

Noclegi świętkorzyskie – Planując dwudniową wycieczkę, majówkę lub długi urlop, warto przyjrzeć się ciekawym ofertom kwater świętokrzyskich. Wydaje się, że województwo jest niedoceniane przez turystów, a przecież w jego obrębie znajduje się mnóstwo atrakcji. Idealne lokum znajdą tu zarówno ci, którzy szukają błogiego spokoju na łonie natury, jak i osoby lubiące zwiedzać. Jakie miejsca na mapie regionu są szczególnie polecane?

Noclegi świętokrzyskie w Busku-Zdroju – dla potrzebujących relaksu


Jednym z najbardziej urokliwych miast województwa świętokrzyskiego jest Busko-Zdrój. Miejscowość była już znana w XII wieku, natomiast uroczyste otwarcie uzdrowiska nastąpiło w 1836 roku. Wody mineralne wspomagają leczenie wielu dolegliwości. Przepiękny zespół uzdrowiskowy z sanatorium i rozległy Park Zdrojowy zachęcają do spokojnych spacerów. Na powierzchni 16 ha znajdują się liczne restauracje, w których można zjeść pożywny obiad lub orzeźwiający deser, place zabaw dla dzieci, a nawet korty tenisowe. W sezonie letnim w Muszli koncertowej odbywają się występy muzyków. Najbardziej zasłużonych artystów uhonorowano emblematami, które można podziwiać w Alei Gwiazd. Jednym z interesujących zabytków, które mieszczą się w Parku Zdrojowym, jest również neogotycka kaplica św. Anny. Miłośnicy architektury sakralnej, którzy zdecydowali się na noclegi świętokrzyskie, powinni też koniecznie zobaczyć drewniany kościół św. Leonarda. Postawiona w 1699 roku świątynia jest najstarszą zachowaną budowlą w Busku-Zdroju. We wnętrzu charakterystycznej zrębowej konstrukcji znajduje się barokowy ołtarz św. Leonarda, który swoim bogactwem mocno kontrastuje z surowością ścian.

Komfortowe kwatery w Sandomierzu


Dużo bardziej znanym miastem regionu jest jednak zabytkowy Sandomierz. Nie sposób zobaczyć wszystkich wspaniałych zakątków w jeden weekend, dlatego na zwiedzanie miasta warto przeznaczyć nieco więcej czasu. Centralnym punktem starówki jest oczywiście prostokątny Rynek otoczony zadbanymi kamienicami. Kto wie, być może przeglądając oferty pokoi świętokrzyskich natrafisz na lokal z oknami wychodzącymi w stronę pochyłego placu. Jego środek zajmuje słynny, pierwotnie gotycki ratusz z dobudowaną później wieżą. Codziennie w południe rozlega się z niej hejnał. W budynku ratusza znajduje się też wyjście niezwykłej Podziemnej Trasy Turystycznej „Lochy Sandomierskie”. Zwiedzający mają szansę podziwiać 34 połączone kupieckie piwnice i składy, które działały w XIV i XV wieku. W trakcie wycieczki do Sandomierza nie sposób pominąć okazałego zamku, który stoi na skarpie wiślanej. Budowla została wzniesiona z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego. Obecnie w jej wnętrzach mieści się Muzeum Zamkowe.

Weekend w stolicy województwa


Kolejnym miastem województwa, które oferuje szczególnie dużo atrakcji, jest jego stolica. Kielce są znane z licznych festiwali, zarówno muzycznych, jak i teatralnych. Rozrywkę zapewniają jednak nie tylko występy utalentowanych artystów. Jedną z najwspanialszych budowli miasta jest dawny Pałac Biskupów Krakowskich. Barokowy zabytek powstał w I połowie XVI wieku na Wzgórzu Katedralnym. W jego wnętrzach można zobaczyć niesamowite sklepienia, oryginalne meble i obrazy. Obok pałacu biegnie czerwony szlak miejski, którym warto podążyć i odkryć inne ciekawe obiekty. Dla turystów, którzy zawitali do województwa świętokrzyskiego noclegi mogą być tylko pretekstem do poznania historii okolicy. Kawiarnie przy kieleckim rynku z pewnością pozwolą na chwilę oddechu i nabranie sił na dalszą wędrówkę po mieście.

Na co zwrócić uwagę, szukając noclegów?


Osoby, które szukają noclegów świętokrzyskie widzą nie tylko przez pryzmat dostępnych atrakcji, ale i relatywnie niskich cen. W porównaniu do kurortów nad Bałtykiem lub w Tatrach koszt wyjazdu nie jest wysoki. Mimo to w rozmaitych willach, domkach i apartamentowcach można wynająć równie eleganckie, nowoczesne kwatery. Serwis e-turysta.pl ułatwia szybkie dotarcie do ofert, które idealnie spełniają wszystkie wymagania, a przy tym nie uszczuplają zanadto rodzinnego budżetu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w województwie w województwie świętokrzyskim, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: