Noclegi Bory Tucholskie

znaleziono 297 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Borach Tucholskich

Noclegi w Borach Tucholskich – Bory Tucholskie to prawdziwy skarb Pomorza. Gęste sosnowe lasy, urokliwe wrzosowiska, dzika pierwotna puszcza, malownicze torfowiska od lat budzą zainteresowanie turystów i artystów. Mówi się, że Napoleon miał tu zakopać swe skarby, a nad porządkiem od wieków czuwa Borowa Ciotka.
Jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, w którymś kiedyś występowały głównie buki z sosnami, ale również dęby, osiki czy graby. W związku z działalnością człowieka obecnie w drzewostanie dominuje monokultura sosny. Bory Tucholskie obejmują obszar ponad dwustu pięćdziesięciu tysięcy hektarów powierzchni leśnej uformowanej po ostatnim zlodowaceniu. Główne rzeki przepływające przez ten teren to Brda i Wda zwana również Czarną Wodą. Znajduje się tutaj również wiele jezior dodając atrakcyjności turystycznej okolicznym terenom. W Borach zachowały się szczątkowo fragmenty pierwotnej puszczy, reliktowych roślin. Występuje również wiele niespotykanych już za często w innych regionach Polski gatunków zwierząt takich jak orzeł bielik, głuszec, wydra, czy też żuraw. Na terenie Borów Tucholskich utworzono wiele rezerwatów przyrody oraz Park Narodowy. Część terenów należy zaś do obszaru Natura 2000. Jedną trzecią Borów zamieszkują rdzenni Borowiacy Tucholscy, ale także Kociewiacy, Kaszubi oraz Krajniacy.

„Las was powita, a ludzie ugoszczą”, czyli noclegi w Borach Tucholskich


Bory Tucholskie to atrakcja regionu, potwierdzona utworzeniem obszaru Natura 2000 oraz rezerwatu Biosfery UNESCO. Tu oddycha się krystalicznym powietrzem, a oko cieszą niezwykłe pejzaże pełne zieleni drzew oraz błękitu jezior. Na terenie borów żyje wiele unikatowych i chronionych gatunków roślin, grzybów oraz zwierząt. To jeden z największych kompleksów sosnowych borów w Polsce. Przez Bory przepływają Brda oraz Wda, tu także znajduje się niemal tysiąc jezior. Na terenie Borów Tucholskich wyodrębniono 25 rezerwatów, a także 4 parki krajobrazowe. Pobyt i noclegi w Borach Tucholskich to gratka dla miłośników spokoju i relaksu z dala od cywilizacji. Planując pobyt warto skorzystać z rekomendacji prezentowanych przez portal e-turysta, gdzie bez trudu odnaleźć można wiarygodne oferty noclegowe. Polecamy!

Bory Tucholskie – noclegi blisko Tuchowa, Chojnic, Czerska i wsi Charzykowy


Stolicą Borów jest czternastotysięczne miasto Tuchola, graniczące od północy z Kaszubami i Kociewiem, a od południu z Krajną. To jedna z najstarszych osad w Polsce, a jej początki sięgają czasów panowania Mieszka I. Miasto dało nazwę otaczającym je borom, a etymologia słowa Tuchola wskazuje na powinowactwo z prasłowiańskim rdzeniem tęch (stęchły zapach), co można tłumaczyć obecnością bagiennych terenów, które dawniej otaczały miasto. Zwiedzając okolicę, warto wybrać się do Chojnic, które liczą sobie już ponad 750 lat. W latach 1309-1466 miasto znajdowało się pod panowaniem Krzyżaków, którzy zmienili osadę w twierdzę, otaczając ją obronnymi murami i budując system wałów i fortyfikacji.

Na turystycznym szlaku nie może zabraknąć wsi Charzykowy, ulokowanej nad Jeziorem Charzykowskim, oraz Czersku, położonego nad Czerską Strugą. Wspomniane miejscowości to stare osady, które warto odwiedzić ze względu na liczne pamiątki historyczne, ciekawe legendy oraz magię miejsc, która jest tu niezwykle mocna. To tereny, które stanowią doskonałą bazę wypadową dla wakacyjnych wojaży. Zachęcamy do rezerwacji noclegów opisanych na stronach portalu e-turysta pod hasłem Bory Tucholskie noclegi. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do krainy Borowiaków!

Noclegi Bory Tucholskie – blisko turystycznych szlaków oraz Bory Tucholskie noclegi nad jeziorem


W Parku Narodowym Bory Tucholskie wytyczono liczne szlaki, które oprócz oznaczeń kolorami, maja również swoje nazwy. Szlak czarny Łącznikowy (z Drzewicza do Pętli Lipnickiego), szlak czerwony – fragment Szlaku Kaszubskiego im. Juliana Rydzykowskiego (z Bachorza do Dębu Bartuś), szlak zielony – fragment Szlaku Strugi Siedmiu Jezior (Jezioro Małe, Wielkie Gacno, Dąb Bartuś, Jezioro Płęsno i Jezioro Ostrowite), szlak żółty Łącznikowy (Jeziora Dybrzyk i Jeleń). Po Borach Tucholskich poruszać się można również rowerem. Miłośnicy dwóch kółek korzystają z tras czarnej oraz niebieskiej. Pierwsza prowadzi z Drzewicza, przez Dąb Bartuś do Bachorzy, druga z Łąk Józefowskich przez Pętlę Lipnickiego do Nieryba i Drzewicza. Jest jeszcze Kaszubska Marszruta do Małych Swornegaci. Po intensywnym wysiłku trzeba dobrze wypocząć, polecamy noclegi Bory Tucholskie oraz Bory Tucholskie noclegi nad jeziorem na stronach e-turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Bory Tucholskie, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Borach Tucholskich

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Borach Tucholskich?
Ceny noclegów w Borach Tucholskich zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Borach Tucholskich kształtują się na poziomie 45-50 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 98 obiektów w Borach Tucholskich, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Borach Tucholskich znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Borach Tucholskich znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Borach Tucholskich, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Borach Tucholskich baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych oraz ośrodkach wypoczynkowych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Borach Tucholskich, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Borach Tucholskich spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.