Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Dom Letniskowy, Miłuki
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Domek letniskowy:Dom Letniskowy
Adres:Miłuki
Obiekt czynny:sezonowo (w terminie od 1 maja do 30 września)
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Dom Letniskowy
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Dom letniskowy znajduje się na terenie Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego w strefie ciszy. Wyposażony jest w kuchnię, łazienkę, salon kominkowy oraz trzy sypialnie. Dwie sypialnie posiadają łóżka dwuosobowe, natomiast jedna dwa łóżka pojedyncze. Domek przystosowany jest dla sześciu osób. Usytuowany jest na działce o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na terenie której znajduje się miejsce na ognisko oraz wolnostojąca altana z grill’em. Cena uwzględnia zużycie wody, energii elektrycznej, drewna kominkowego i ogniskowego, pozostając ceną ostateczną. Nie funkcjonuje doba hotelowa, co oznacza, że nie są łączone dni wyjazdu gości z przyjazdem kolejnych. Każdy ma do dyspozycji pełne dni.
Dystans do jeziora wynosi około stu pięćdziesięciu metrów, w zależności od tego, w którą stronę się udajemy, gdyż okolica jest praktycznie cyplem jeziora Kalwa Wielka. Jest to jedno z najbardziej krajobrazowych jezior Warmii i Mazur, obfitujące we wszelkiego rodzaju gatunki ryb, takie jak: węgorz, szczupak, okoń, płoć, sandacz i leszcz. Jest to jezioro przepływowe, więc linia brzegowa i pomosty są ogólnie dostępne. Nieopodal znajduje się plaża z piaszczystym, łagodnym zejściem, idealna do kąpieli.
Nieopodal znajduje się rezerwat jeziora Kośno, stanowiący ostoję zwierzyny oraz ptactwa wodnego. To jeden z sześciu w województwie warmińsko-mazurskim rezerwatów krajobrazowych. Zostało tutaj wytyczonych wiele szlaków pieszych, rowerowych oraz kajakowych. Nieopodal znajduje się wypożyczalnia kajaków, umożliwiająca spływ rzeką Kośna, kończący swój bieg przy Pajtuńskim Młynie nad rozlewiskiem, nad którym kręcony był serial o tej samej nazwie.
Kalwa to jezioro o kształcie litery U. Na jednym jej końcu znajduje się miasteczko Pasym, wsie Otole, Rudziska Pasymskie, na drugiej wsie Krzywonoga, Miłuki, Michałki oraz Tylkowo, nieopodal którego znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, oraz kryty basen. Pośrodku podkowy znajduje się uroczy półwysep z jeziorem Kalwa Mała oraz pozostałościami grodziska Prusów, będącego najprawdopodobniej miejscem kultu. Kalwa jest jeziorem otwartym. Wypływa z niego struga do jeziora Kośno, gdzie współtworzy rzekę Kośna. Do Kalwy wpływa z kolei struga z jeziora Leleskiego. Zbiornik wodny o bardzo urozmaiconej i rozwiniętej linii brzegowej z licznymi półwyspami i zatokami oraz ośmioma wyspami, z których największa zalesiona Wyspa Szpitalna leży u wejścia do zachodniej zatoki, naprzeciw której znajduje się dom letniskowy.
Ziemia Pasymska to miejsce ciekawe ze względu na swoją historię oraz dzieje związane z kilkoma narodowościami zamieszkującymi te ziemie na przestrzeni wieków: Polacy, Niemcy, Mazurzy, Prusowie. Każda z tych kultur i narodowości miała swój udział w rozwoju tych ziem i każda odcisnęła na nich swój ślad. Z pewnością warto zobaczyć kilka miejsc w najbliższej okolicy, które zaliczane są do zabytków i dziedzictwa kulturowego tych ziem. W niedalekiej odległości znajduje się miasto Pasym z licznymi zabytkami architektury – zabytkowym kościołem ewangelicko-augsburskim z 1386r, kościołem rzymsko-katolickim z 1856r, zabytkowym Ratuszem miejskim, murami obronnymi z XV w. i wieżą ciśnień wzniesioną z cegły w latach 1910-11, której nadano formę kwiatu otulającego łodygę i zakończono stożkowym dachem z latarnią na szczycie. Pasym to jedna z wielu miejscowości bogatych historycznie, które z pewnością warto zobaczyć i poznać ich dzieje.
Zarówno domek, jak i okolica stanowią idealne miejsce wypoczynku.

Dom Letniskowy — Udogodnienia i wyposażenie

Telewizor / sala telewizyjna
Parking
Dostęp do kuchni
Dostęp do lodówki
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko
Ogród
Plac zabaw dla dzieci
Piaskownica
Sala z kominkiem

Dom Letniskowy — Rozrywka

Siatkówka plażowa

Miłuki — Aktywny wypoczynek w okolicy

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
6 x
Domek 6-osobowy z łazienką, radio, TVod 180 zł za całość
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka
Informacje dodatkowe:

Akceptujemy zwierzęta domowe