Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Dom letniskowy znajduje się na terenie Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego w strefie ciszy. Wyposażony jest w kuchnię, łazienkę, salon kominkowy oraz trzy sypialnie. Dwie sypialnie posiadają łóżka dwuosobowe, natomiast jedna dwa łóżka pojedyncze. Domek przystosowany jest dla sześciu osób. Usytuowany jest na działce o powierzchni tysiąca… Pokaż więcej
Dom letniskowy znajduje się na terenie Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego w strefie ciszy. Wyposażony jest w kuchnię, łazienkę, salon kominkowy oraz trzy sypialnie. Dwie sypialnie posiadają łóżka dwuosobowe, natomiast jedna dwa łóżka pojedyncze. Domek przystosowany jest dla sześciu osób. Usytuowany jest na działce o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych, na terenie której znajduje się miejsce na ognisko oraz wolnostojąca altana z grill’em. Cena uwzględnia zużycie wody, energii elektrycznej, drewna kominkowego i ogniskowego, pozostając ceną ostateczną. Nie funkcjonuje doba hotelowa, co oznacza, że nie są łączone dni wyjazdu gości z przyjazdem kolejnych. Każdy ma do dyspozycji pełne dni.
Dystans do jeziora wynosi około stu pięćdziesięciu metrów, w zależności od tego, w którą stronę się udajemy, gdyż okolica jest praktycznie cyplem jeziora Kalwa Wielka. Jest to jedno z najbardziej krajobrazowych jezior Warmii i Mazur, obfitujące we wszelkiego rodzaju gatunki ryb, takie jak: węgorz, szczupak, okoń, płoć, sandacz i leszcz. Jest to jezioro przepływowe, więc linia brzegowa i pomosty są ogólnie dostępne. Nieopodal znajduje się plaża z piaszczystym, łagodnym zejściem, idealna do kąpieli.
Nieopodal znajduje się rezerwat jeziora Kośno, stanowiący ostoję zwierzyny oraz ptactwa wodnego. To jeden z sześciu w województwie warmińsko-mazurskim rezerwatów krajobrazowych. Zostało tutaj wytyczonych wiele szlaków pieszych, rowerowych oraz kajakowych. Nieopodal znajduje się wypożyczalnia kajaków, umożliwiająca spływ rzeką Kośna, kończący swój bieg przy Pajtuńskim Młynie nad rozlewiskiem, nad którym kręcony był serial o tej samej nazwie.
Kalwa to jezioro o kształcie litery U. Na jednym jej końcu znajduje się miasteczko Pasym, wsie Otole, Rudziska Pasymskie, na drugiej wsie Krzywonoga, Miłuki, Michałki oraz Tylkowo, nieopodal którego znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, oraz kryty basen. Pośrodku podkowy znajduje się uroczy półwysep z jeziorem Kalwa Mała oraz pozostałościami grodziska Prusów, będącego najprawdopodobniej miejscem kultu. Kalwa jest jeziorem otwartym. Wypływa z niego struga do jeziora Kośno, gdzie współtworzy rzekę Kośna. Do Kalwy wpływa z kolei struga z jeziora Leleskiego. Zbiornik wodny o bardzo urozmaiconej i rozwiniętej linii brzegowej z licznymi półwyspami i zatokami oraz ośmioma wyspami, z których największa zalesiona Wyspa Szpitalna leży u wejścia do zachodniej zatoki, naprzeciw której znajduje się dom letniskowy.
Ziemia Pasymska to miejsce ciekawe ze względu na swoją historię oraz dzieje związane z kilkoma narodowościami zamieszkującymi te ziemie na przestrzeni wieków: Polacy, Niemcy, Mazurzy, Prusowie. Każda z tych kultur i narodowości miała swój udział w rozwoju tych ziem i każda odcisnęła na nich swój ślad. Z pewnością warto zobaczyć kilka miejsc w najbliższej okolicy, które zaliczane są do zabytków i dziedzictwa kulturowego tych ziem. W niedalekiej odległości znajduje się miasto Pasym z licznymi zabytkami architektury – zabytkowym kościołem ewangelicko-augsburskim z 1386r, kościołem rzymsko-katolickim z 1856r, zabytkowym Ratuszem miejskim, murami obronnymi z XV w. i wieżą ciśnień wzniesioną z cegły w latach 1910-11, której nadano formę kwiatu otulającego łodygę i zakończono stożkowym dachem z latarnią na szczycie. Pasym to jedna z wielu miejscowości bogatych historycznie, które z pewnością warto zobaczyć i poznać ich dzieje.
Zarówno domek, jak i okolica stanowią idealne miejsce wypoczynku.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej
Czy na terenie tego obiektu można zaparkować samochód?
Jeżeli wybierasz się tutaj samochodem, to z pewnością interesuje Cię, czy będzie możliwość bezpiecznego zaparkowania pojazdu. Ten obiekt deklaruje, że posiada parking lub w jego najbliższej okolicy jest możliwość zaparkowania.
Czy ten obiekt jest przyjazny osobom przyjeżdżającym ze zwierzakiem?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota, to mamy dobrą informację. Ten obiekt deklaruje, że przyjmuje zwierzęta bez dodatkowej opłaty. Pamiętaj, że najlepiej rodzaj i wielkość zwierzaka dogadać z właścicielem obiektu telefonicznie.
Jakich cen noclegów należy się spodziewać w tym obiekcie?
Ceny w obiektach noclegowych mogą zależeć na przykład od standardu pokoju, sezonu czy długości pobytu. Jeżeli interesuje Cię bardziej szczegółowy cennik noclegów tego obiektu, to zobacz tutaj.
Czy ten obiekt posiada pokoje z własnymi łazienkami?
Obiekt deklaruje, że w swojej ofercie posiada pokoje z własnymi łazienki. Szczegółowe informacje uzyskasz od właściciela obiektu.
Jakie wyżywienie dostępne jest w tym obiekcie noclegowym?
Obiekt nie zadeklarował możliwości zakupienia wyżywienia na miejscu, ale dla gości została udostępniona możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w kuchni.