Ośrodki wypoczynkowe Baligród

znaleziono 29 ofert noclegowychofert (1 w Baligrodzie oraz 28 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe w Baligrodzie, województwo podkarpackie, powiat leski

Noclegi w Baligrodzie - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Baligrodzie w województwie podkarpackim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Baligrodzie wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Baligrodzie.
Powstanie Baligrodu datuje się na początek siedemnastego wieku. Ta Bieszczadzka miejscowość powstała u podnóża zamku w Stężnicy, który był własnością Piotra II Bala herbu Gozdawa. W 1634 roku król Władysław IV potwierdził stosownym dokumentem lokację Baligrodu na prawie magdeburskim oraz prawo składu win i organizacji jarmarków. Linia Balów w Baligrodzie zakończyła się w 1770 roku wraz ze śmiercią Salomei z Balów Karsznickiej.
Wielu mieszkańców miasta brało udział w powstaniu styczniowym, w tym na przykład Jan Feliks Biliński, który w wieku dwunastu lat był jednym z najmłodszych powstańców aktywnie uczestniczącym w walkach.
W Baligrodzie przez większą część czasu znajdowała się silna gmina żydowska, w momencie wybuchu II wojny światowej Żydzi stanowili prawie 42% ogółu mieszkańców osady. Podczas II wojny doszło tutaj do wielu zbrodni popełnionych zarówno przez Niemców, jak i UPA, a samo miasto uległo częściowemu zniszczeniu.
Odbudowa miasta przyspieszyła dopiero kilkanaście lat po zakończeniu wojny, a jeszcze w 1961 roku mieszkało tutaj poniżej tysiąca osób. Obecnie miejscowość jest jednym z kierunków turystów udających się w Bieszczady. Można tutaj uprawiać zarówno turystykę konną, jak i pieszą czy rowerową.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Baligrodzie


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Baligród proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Baligrodzie w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Baligrodzie pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Baligrodzie - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Baligrodzie w województwie podkarpackim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Baligrodzie. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Baligrodzie, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Baligród, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Baligrodzie

Jak dodać obiekt noclegowy w Baligrodzie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Baligrodzie można znaleźć wiele ofert ośrodków wypoczynkowych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.