Apartamenty Grzybowo

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Grzybowie, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Grzybowo Apartamenty - Grzybowo to mała miejscowość sześć kilometrów na wschód od Kołobrzegu, leży bezpośrednio nad morzem, zaledwie trzysta metrów od plaży, dlatego jest duża szansa na genialnie zlokalizowane apartamenty w Grzybowie tuż nad samym morzem. Widok z okna sprawia, że turyści mogą poczuć się jak w luksusowym zagranicznym kurorcie.
Grzybowo jest uroczą klimatyczną miejscowością usytuowaną nad samym morzem . Odległość od centralnego punktu regionu – Kołobrzegu wynosi niecałe 3 km co tworzy z Grzybowa idealna bazę wypadową do tych pięknych nadmorskich regionów. Dzięki położeniu w tak zwanej depresji grzybowskiej (obniżenie terenu) woda jest tu cieplejsza niż w innych zakątkach naszego wybrzeża – co jest dość znaczącym atutem na który to fakt często zwracają uwagę turyści. W Grzybowie spotkamy się z szerokimi piaszczystymi plażami sięgającymi 40m. Dzięki rozległym lasom sosnowym które ozdabiają wydmy Grzybowa miejscowość ta posiada unikalny mikroklimat który niezwykle wpływa na samopoczucie odwiedzających. Przyroda Grzybowa zaskakuje swą różnorodnością – natkniemy się tutaj na osiem monumentalnych dębów, które dzięki swojemu wiekowi zostały podniesione do rangi pomników przyrody. Zachodnia część tej pięknej miejscowości otoczona jest Trzebiatowsko – Kołobrzeskim Pasem Nadmorskim na którego terenie działa ministerialny program Natura 2000 dzięki czemu spotkać tu możemy gatunki zagrożone wyginięciem. Turyści złaknieni dodatkowych atrakcji również będą radzi – w Grzybowie możemy wypocząć w siodle, powędkować, napić się regionalnego piwa a w pobliskiej miejscowości – Zieleniewie natkniemy się na „Dziki Zachód” tj. indiańską wioskę oraz mini zoo.

Grzybowo apartamenty blisko morza – pomysł na udany wypoczynek


Jest takie miejsce na mapie polskiego wybrzeża… Miejscowość położona w bliskim sąsiedztwie morza, tylko trzysta metrów od jego brzegu. Szukać jej można przy drodze z Kołobrzegu do Mrzeżyna, sześć kilometrów od popularnego Kołobrzegu. Lokalizacja miejscowości jest niezwykła, w centrum depresji ocenianej na trzydzieści centymetrów do jednego metra poniżej poziomu morza. Morze Bałtyckie w okolicach tajemniczej miejscowości letniskowej tworzy zatokę, długą na siedem kilometrów, a głębokość jej wcięcia w ląd szacować można na osiemset metrów. Owa nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż na sąsiednich plażach. Grzybowo, bo o nim mowa, leży w Strefie Krajobrazu Chronionego i choć jest niewielką osadą, to traktować ją można na równi z nadbałtyckimi uzdrowiskami. Apartamenty w Grzybowie to ulubione miejsca wypoczynkowe dla wymagających turystów. Polecamy!

Apartamenty Grzybowo z widokiem na plaże


Plaże w Grzybowie nie mają sobie równych. Kąpielisko morskie obejmuje ponad siedemset metrów linii brzegowej i ma aż cztery odcinki plaży strzeżonej, każdy z nich po sto metrów. Na plażach tych znaleźć można niezwykłe bałtyckie skarby, czyli bursztyny. Obfitymi zbiorami pochwalić się można zwłaszcza po jesiennych i zimowych sztormach. Bursztynów szukać należy wśród wodorostów, glonów i skorupek małż wyrzucanych przez wodę. Podpowiedzią mogą być obserwacje mew, które w takich miejscach szukają pokarmu. Prawdziwymi zdobyczami dla zbieraczy są inkluzje, czyli zatopione w masie żywicznej owady lub fragmenty nasion i roślin. Naukowcy nie są zgodni co do pochodzenia bursztynu . Przez lata sądzono, że powstał on w głębinach Bałtyku. Obecnie, coraz częściej przekonują, że bursztyn wcale nie powstał w Bałtyku i możliwe jest, że nie ma podstaw w żywicy drzew iglastych. Najprawdopodobniej bursztyn powstał w samym środku lądu, a do wód morskich dostał się dzięki ruchom lodowców. Poszukiwanie okazów jantaru to doskonała motywacja do spacerów po malowniczych plażach Grzybowa. Warto zatroszczyć się jedynie o komfortowy nocleg i pomysł na urlop już gotowy. Polecamy apartamenty Grzybowo.

Apartamenty w Grzybowie – informacje na stronach e-turysty


Osoby zainteresowane pobytem w Grzybowie odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem Grzybowo apartamenty blisko morza odnaleźć można sprawdzone oferty. Grzybów to idealna lokalizacja dla wakacyjnych i posezonowych eskapad.

Aktywny wypoczynek w Grzybowie z apartamentami Grzybowo


Tym, którzy przepadają za aktywnym wypoczynkiem połączonym z dobrą zabawą, należy polecić przystań jachtową, można tam wypożyczyć kajaki, rowerki wodne lub żaglówki. Miłośnicy jazdy konnej powinni odwiedzić pobliskie stadniny koni, w których można albo zająć się dotychczasową jeździecką pasją lub dopiero rozpocząć dżokejską przygodę pod okiem profesjonalnych instruktorów. Nie brak również atrakcji dla zapalonych rowerzystów, wyznaczone trasy rowerowe przebiegają między innymi wzdłuż wybrzeża, od Grzybowa, przez Kołobrzeg, Dźwirzyno, aż do Mrzeżyna. W związku z bliskim położeniem Kołobrzegu, można wybrać się na wycieczkę promem na Bornholm. Prócz rejsów wycieczkowych, oferta zawiera również propozycje wypraw dla wędkarzy i płetwonurków. Zainteresowani rękodziełem powinny zajrzeć do Grzybowa w sierpni, co roku w tym czasie odbywa się tam Jarmark Ceramiczny, podczas którego można wziąć udział w warsztatach ceramicznych, bednarskich, bębniarskich i plastycznych.
Grzybowo to miejscowość spotkania z naturą, rozciągają się tam liczne rezerwaty przyrody i ochrony np. ptaków. To świetne miejsce na dotlenienie i wypoczynek na łonie natury, warto zatem rozejrzeć się za dobrą lokalizacją i pokojami, jakie oferują apartamenty Grzybowo.

E-turysta: Apartamenty Grzybowo


Wbrew pozorom i wielkości miejscowości, apartamenty w Grzybowie to bardzo atrakcyjne propozycje zakwaterowania. Większość z nich jest doskonale wyposażona i posiada dodatkowe atrakcje dla najmłodszych – palce zabaw, trampoliny, ogrody, fontanny. Można na ich terenie urządzać rodzinne ogniska lub grille, a to wszystko w niezwykle atrakcyjnych cenach. Tanie apartamenty w Grzybowie mogą być noclegiem wartym polecenia.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Grzybowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: