Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Grzybowo i jego okolice
Zdrowe morskie powietrze, nasycone jodem i zielone miejsca, dzięki którym dobrze się oddycha.

Wielu Turystów tłumnie przybywających do Grzybowa w sezonie letnim na urlopy, zgodnie twierdzi, że plaża grzybowska jest jedną z najpiękniejszych na wybrzeżu Bałtyku. Jest ona szeroka, piaszczysta i przede wszystkim utrzymywana w czystości co sprzyja plażowaniu i kąpielom morskim, jeśli ktoś lubi nieco chłodniejszą wodę. Bo jak wiadomo temperatura Bałtyku nigdy nie stara się Gości rozpieszczać, raczej jest dobra na otrzeźwienie i przebudzenie. Stąd świetne warunki dla morsów, których szczególnie serdecznie pozdrawiamy. Trzymajcie się zimniutko!

Bursztyn w Grzybowie

Wracając do naszego pięknego Grzybowa i jego plaży to przy niej, na wydmach rosną lasy sosnowe, które tworzą wspaniały klimat tego miejsca. Zdrowe morskie powietrze, nasycone jodem i zielone miejsca, dzięki którym dobrze się oddycha. Plaża ma szerokość około pięćdziesięciu metrów a tworzy ją czysty, prawie biały piach. Na nim, kiedy nie jest zbyt rozgrzany, można w lato pograć w piłkę siatkową, badmintona, w co kto lubi tutaj nie ma ograniczenia. Na plaży zwłaszcza po jesiennych oraz zimowych sztormach nie lada gratka czeka na poszukiwaczy skarbów, które „wypluwa” morze. Mowa przede wszystkim o złocie Bałtyku, czyli o bursztynie.

Szukasz noclegów w Grzybowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Grzybowie

Prawdziwym rarytasem w tej kwestii są jednak takie egzemplarze bursztynu, w których zatopione są na przykład owady, czy rośliny. Warto więc przeszukać plaże w poszukiwaniu czegoś wartościowego. Poza tym morze wyrzuca na brzeg ciekawe skorupiaki, glony lub wodorosty, a kto z nas z podróży nad morze nie chciałby przywieść pięknej muszelki? Zwłaszcza kiedy sam ją znajdzie na plaży, a nie zakupi w miejscowym kramiku ( tych zresztą nie brakuje). Plaża w Grzybowie więc stanowi ogromną atrakcję tego miejsca. Jest lubiana i często odwiedzana przez rzesze Turystów.

Z Grzybowa do Kołobrzegu

Nieopodal Grzybowa również jest wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać będąc tutaj. Przede wszystkim wspomnieć należy o bliskości Kołobrzegu. O nim była już mowa więc dużo informacji i atrakcji jest znanych, ale to takie fascynujące miasto, że nie sposób opowiedzieć o nim w kilku zdaniach. Jest więc w Kołobrzegu miejsce o nazwie Maszoperia, czyli muzeum 6D. Wielka atrakcja zwłaszcza dla fanów czarów i legend. Są tutaj kolekcjonowane przeróżne rzeczy, które kiedyś służyły i dotyczyły społeczności maszopskiej. Owa społeczność zamieszkiwała wówczas plaże Bałtyku.

Wszystkie te eksponaty można, co ważne zwłaszcza dla ciekawskich, dotknąć i zobaczyć z bliska, z własnej perspektywy. Wystawa jest bardzo popularna, ponieważ poznajemy ją wszystkimi niemalże zmysłami. Na ścianach tego niezwykłego muzeum znajdują się malowidła, które można zobaczyć, oczywiście zakładając specjalne okulary, w 3D czyli w trójwymiarze. Poza tym usłyszymy prawdziwy szum morza, poczujemy wiatr na swojej twarzy, czy usłyszymy „krzyki” latających nad falami mew. Świetnym pomysłem jest także możliwość wzięcia udziału w biesiadzie rybackiej. A takie imprezy mają swój świetny klimat, wręcz pachną jabłkami, rybami i innymi pysznościami, od których ugina się stół.

Muzeum zaprasza wszystkich ciekawych jakie jeszcze tajemnice kryje to miejsce. Ceny biletów mają się następująco: normalny bilet wstępu do Maszoperii kosztuje dwadzieścia złotych. Ulgowy bilet natomiast to koszt piętnastu złotych, tyle samo kosztuje bilet rodzinny, natomiast bilet grupowy to koszt trzynastu złotych. Dzieciaki, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia wchodzą do muzeum bez opłat, a stali mieszkańcy Kołobrzegu (za okazaniem dokumentu tożsamości) za bilet zapłacą tylko dziesięć złotych.

Zdrowo w Dźwirzynie

Ścieżka Zdrowia położona w miejscowości Dźwirzyno również zlokalizowanej nieopodal Grzybowa. Ponieważ nie tylko sportowcy wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch, nie zapominają o tym również Turyści wybierając miejsce na wypoczynek. Biegowa Ścieżka Zdrowia to świetna alternatywa dla większych miast, które rzecz jasna dysponują wieloma atrakcjami sportowymi od tras rowerowych, po nowoczesne siłownie, ale małe miejscowości jak wiemy są bardziej kameralne, poza tym mniej w nich spalin samochodowych co zdecydowanie sprzyja biegaczom choćby.

Obiekt ten zlokalizowany jest nad samym morzem Bałtyckim, a dokładniej w lasku nadmorskim. Sama ścieżka jest pętlą o długości 1500 m. Biegając czy spacerując sobie tą ścieżką znajdziemy po drodze przyrządy przeznaczone do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Można zatem skorzystać z popularnego wioślarza (zwłaszcza nad morzem popularnego), są też orbitreki, drabinki do podciągania się i rowerki. Na Ścieżkę wchodzi się za darmo i bez opłat korzystać można również z siłowni. 

Ścieżka Zdrowia to wspaniałe miejsce na zwykły spacer i miłą rozmowę, bo kto powiedział, że tylko biegając i ćwicząc zapewniamy swym organizmom duże dawki endorfin. Właśnie poprzez robienie tego co lubimy, a już zwłaszcza jeśli okoliczności sprzyjają zdrowemu trybowi życia… wydmy, troszeczkę zieleni, miejsce do biegania, spacerowania, ćwiczeń, zdrowe morskie powietrze. Bajka.