Grzybowo bazą wypadową do zwiedzania

Grzybowo bazą wypadową do zwiedzania
Możemy więc poszukać noclegu w spokojnym i cichym Grzybowie, tutaj plażować i odpoczywać, a do okolicznych miejscowości zorganizować sobie kilka wypadów turystycznych.

W okolicach Grzybowa znajduje się kilka ciekawych i nietypowych atrakcji. Możemy więc poszukać noclegu w spokojnym i cichym Grzybowie, tutaj plażować i odpoczywać, a do okolicznych miejscowości zorganizować sobie kilka wypadów turystycznych.

Tajne kody w Kołobrzegu

W pobliskim Kołobrzegu znajduje się również bardzo ważne miejsce dla sympatyków militariów zwłaszcza. Jest to położone przy ulicy Emilii Gierczak 5 Muzeum Oręża Polskiego. Było ono otwarte dokładnie w roku 1963. Eksponaty pochodzą nawet ze średniowiecza i dochodzą do czasów nam współczesnych. Wielu zwiedzających uważa, że jednymi z najważniejszych pamiątek tego miejsca są te, które widziały II wojnę światową. Jest pośród tych eksponatów prawdziwa perełka, która jest szyfrująca maszyna „Enigma”.

Szukasz noclegów w Grzybowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Grzybowie

W kilku słowach o „Enigmie”. Jest to elektromechaniczna szyfrująca niemiecka maszyna. Opracował ją Artur Scherbius i produkowano ją później przez Scherbius & Ritter. W czasie trwania II wojny światowej Enigma odegrała bardzo dużą rolę. Była ona wykorzystywana przez służby państwowe oraz wywiadowcze Niemiec oraz przez siły zbrojne nie tylko niemieckie, ale innych państw też. Szyfrogramy pierwszy raz rozszyfrowali nasi polscy kryptolodzy w 1932 roku. Pracowali nad tym Jerzy Różycki, Henryk Zygalski, a także Marian Rejewski. Ich prace nad Enigmą są nieocenione i bardzo ważne dla dalszego dekodowania szyfrów.
 
Inne eksponaty, które zobaczyć można w Muzeum Oręża Polskiego to mundury i broń,  inne wojskowe sprzęty jak również osobiste rzeczy żołnierzy.  Z ostatnich lat zobaczyć tutaj można znaleziska, które płetwonurkowie wyłowili, a są nimi wraki różnych samolotów. Odwiedzić to miejsce można od środy do niedzieli od godziny 10:00 do 16:00. We czwartki natomiast także jest czynne muzeum lecz w innych godzinach, a mianowicie od 11:00 do 17:00. We wtorki zaś zobaczyć można część plenerową, znajdująca się przy głównych budynku. Są więc tam czołgi, samoloty, wyrzutnie rakiet i opancerzone transportery.

Centrum Sportu i Rekreacji

Na ulicy Hanki Sawickiej w Dźwirzynie, blisko Grzybowa znajduje się Gminne Centrum Sportu i Rekreacji. Już wiele razy była mowa jak ważny powinien być aktywny i czynny styl życia, ponieważ na co dzień o tym zapominamy. Coraz więcej osób „przesiada” się na sportowy tryb życia, na zdrowszą, lżejszą dietę, mniej stresu itd. Może z tym stresem to nie do końca tak łatwo sprawa wygląda, bo pracując zawodowo nie sposób tego przeskoczyć, ale sport to zdrowie niezaprzeczalnie każdy to wie.

Wracając do Dźwirzyna to jest tutaj spora hala sportowa, poza tym siłownia i korty tenisowe otwarte oraz kryte. To jednak nie wszystko co tyczy się Centrum Sportu i Rekreacji, bo skorzystać można tez z boiska przeznaczonego do gry w koszykówkę, do siatki, jest również plac do jazdy na wrotkach i minigolfa. Nie zapomniano o najmłodszych, ponieważ dla nich jest specjalnie przygotowany plac zabaw. Zimową porą natomiast poślizgać się można na lodowisku. Całkowite oświetlenie  i wypożyczalnia sprzętu sportowego czynią to miejsce kompleksowo wyposażonym i dogodnym dla Gości odwiedzających. Obiekt czynny jest w każdy dzień tygodnia, w godzinach od 8:00 do 22:00. Zaś w weekendy otwarte jest od godziny 8:00 do 20:00.

Jest w Kołobrzegu takie miejsce, które skrywa skarb jakim jest ORP Fala, przy ulicy Morskiej. Fala to okręt, w którego posiadaniu jest straż graniczna kołobrzeska. Jest to obiekt niezwykle zasłużony dla naszego kraju, ponieważ chronił jego morskich granic w latach 1965 – 1996. Można go zobaczyć w środku i zwiedzić, ale tylko z przewodnikiem. Jest to zresztą najlepsza opcja, ponieważ taka osoba dużo może nam o nim opowiedzieć, a naprawdę warto poznać jego historię. W sezonie letnim codziennie jest czynne od godziny 9:00 do 18:00. Zaś poza letnim sezonem także jest to możliwe, ale wcześniej należy skontaktować się telefonicznie.

Baza noclegowa Grzybowa

Jest wiele miejsc, w których można przenocować i wypocząć w Grzybowie. Apartamenty, prywatne kwatery, pokoje gościnne i wiele innych miejsc zachęcających do przybycia w to piękne miejsce nad samym Morzem Bałtyckim. Kilka z tych miejsc watro tutaj wymienić, aby mieć większe rozeznanie w poszukiwaniach tego wymarzonego zakątka na swój urlop. „Perła Bałtyku” na przykład to kwatery prywatne, znajdujące się jedynie 200 metrów od morza, przy ulicy Nadmorskiej 38c. Apartament Silver zaś to apartament położony przy ulicy Spacerowej 10/6. Jest to miejsce luksusowe, w którym za dobę zapłacimy 99 złotych. W tej cenie mamy tez saunę i klimatyzację.

Villa Atlantis znajdująca się w Grzybowie to miejsce, w którym można zatrzymać się będąc tutaj na wakacjach, urlopie o każdej porze roku, ponieważ obiekt jest całoroczny. Oferuje on pokoje dwu, trzy a także cztero osobowe. Ceny za dobę wahają się w zależności od standardu od trzydziestu pięciu do sześćdziesięciu pięciu złotych. Miejsc w willi jest czterdzieści, jest ona nowo wybudowana i nowocześnie wyposażona. Do dyspozycji Gości tego miejsca są plac zabaw dla dzieci, lodówki, telewizory, aneks kuchenny, łazienka oraz parking. Poza tym zlokalizowane jest na zewnątrz miejsca do rozpalenia grilla, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz na terenie całego obiektu sprawnie działające łącze Wi-fi. Są tutaj również dwa pokoje w stylu studia. W każdym pokoju jest także łóżko140 bądź 160 cm.