Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Konstancin-Jeziorna, ul. Antoniego Wierzejewskiego 15
od 120 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Hotel:Uzdrowisko Konstancin-Zdrój
Adres:Konstancin-Jeziorna, ul. Antoniego Wierzejewskiego 15
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe, Quady
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Uzdrowisko Konstancin-Zdrój
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej

Prowadzi rehabilitację wczesną, zalecaną po przebytym zawale mięśnia sercowego, ostrych zespołach wieńcowych, pacjentów kardiochirurgicznych oraz chorych przewlekle z powodu zaburzeń krążenia.

Niewydolność serca z uwagi na swą powszechność jest ogromnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Ostatnie lata przyniosły istotne zmiany w terapii niewydolności serca. Zmianie uległo podejście do aktywności ruchowej, która obecnie stanowi jeden ze sposobów rehabilitacji. Wczesna rehabilitacja kardiologiczna zmniejsza śmiertelność, a także poprawia jakość życia umożliwiając w wielu przypadkach powrót do aktywności zawodowej, życia rodzinnego i społecznego.

Nasz ośrodek jest kolebką polskiej rehabilitacji kardiologicznej. Tu pracowali najwybitniejsi kardiolodzy.

W Szpitalu Rehabilitacji Kardiologicznej prowadzony jest wieloskładnikowy program rehabilitacji. Polega on m.in. na uczeniu pacjenta życia w nowej dla niego sytuacji, związanej z chorobą i motywowaniu do długotrwałego realizowania zadań rehabilitacyjnych i prewencyjnych. Istotną treścią rehabilitacji psychologicznej jest życzliwy, spokojny kontakt emocjonalny z pacjentem, który daje poczucie bezpieczeństwa. Psychoedukacja zawiera informacje o chorobie, ale również o możliwościach życia z tą chorobą. Brak informacji w tym zakresie bywa źródłem lęku. Zawał mięśnia sercowego jest nie tylko ciężką chorobą, ale także ciężkim urazem psychicznym. W takim momencie człowiek staje się skłonny do wielu refleksji. Wszystko to prowadzi do rewizji celów życiowych i dotychczasowej hierarchii wartości . To z kolei może stać się źródłem motywacji do efektywnej rehabilitacji kardiologicznej.

Szpital Rehabilitacji Neurologicznej

Rehabilitacja jest nieodzownym elementem procesu terapeutycznego u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Warunkiem uzyskania jak najlepszych efektów rehabilitacji jest jej jak najwcześniejsze podjęcie, bezpośrednio po ostrych incydentach neurologicznych.

Program rehabilitacji ustalany jest przez zespół specjalistów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Szpital Rehabilitacji Neurologicznej działa w strukturach Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. i od ponad 45 lat prowadzi kompleksową rehabilitację ruchową i psychologiczną, głownie chorych po udarach i urazach mózgu. Prowadzi rehabilitację usprawniającą chorych z niedowładami połowicznymi oraz chorych z innymi chorobami neurologicznymi wymagającymi usprawniania ruchowego. Pewną specyfikacją placówki jest prowadzenie rehabilitacji zaburzeń wyższych czynności nerwowych, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń mowy o cechach afazji.

Istnieje kilka możliwości skorzystania z rehabilitacji prowadzonej przez Szpital. Jedną z nich jest skierowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne, skierowanie na rehabilitację po zakończonym leczeniu szpitalnym oraz skierowanie skierowanie na rehabilitację wystawione przez Poradnię Neurologiczną lub Rehabilitacyjną po zakwalifikowaniu na podstawie skierowania i oceny stanu zdrowia pacjenta. Inną możliwością jest wykupienie pakietów przez pacjentów komercyjnych, zawierających opiekę medyczną, kinezyterapię, fizykoterapię, opieka psychologiczna, neuropsychologiczna, logopedyczna oraz posiłek. Szpital dysponuje 104 łóżkami.

Zakład Przyrodoleczniczy BIAŁY DOM

Prowadzi rehabilitację w zakresie narządów ruchu, neurologii, reumatologii i chorób dróg oddechowych Kieruje swoją ofertę dla tych pacjentów, którzy poszukują alternatywnych wobec farmakoterapii, bądź ją uzupełniających, zabiegów leczniczych. Oferuje szereg naturalnych metod terapełtycznych . W zakresie fizykoterapii dysponuje pełną gamą zabiegów takich jak światłolecznictwo, elektrolecznictwo, magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię, inhalacje z wykorzystaniem konstancińskiej solanki, okłady borowinowe i parafinowe oraz zabiegi wodolecznicze.

W dziale kinezyterapii - prowadzi gimnastyki indywidualne dla poszczególnych jednostek chorobowych, gimnastyki grupowe, ćwiczenia w systemie bloczkowo-ciężarkowym, wyciągi. Dysponuje dużą ilością sprzętu do rehabilitacji ruchowej. Prowadzi również zabiegi masażu klasycznego

Szczegółowa lokalizacja obiektu w Konstancinie-Jeziornej:

Ulica: noclegi ul. Antoniego Wierzejewskiego

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój — Udogodnienia i wyposażenie

Komputer z Internetem
Telewizor / sala telewizyjna
Parking
Restauracja / wyżywienie na miejscu
Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Ogród
Plac zabaw dla dzieci
Sala konferencyjna

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój — Rozrywka

Sauna
Gabinet odnowy
Gabinet kosmetyczny
Dyskoteka/klub nocny

Rozrywka w okolicy — Konstancin-Jeziorna

Basen kryty w odległości ok. 5 km
Solarium w odległości ok. 2 km
Gabinet masażu w odległości ok. 2 km

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój — Aktywny wypoczynek

Quady

Aktywny wypoczynek w okolicy — Konstancin-Jeziorna

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 120 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 1-osobowy z łazienką, TVod 180 zł za pokój
Pokój 2-osobowy z łazienką, TVod 240 zł za pokój
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka