Motele Częstochowa

znaleziono 1 ofertę noclegowąofertę (0 w Częstochowie oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Motele w Częstochowie, województwo śląskie, powiat Częstochowa

Noclegi w Częstochowie - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Częstochowie w województwie śląskim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Częstochowie wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Częstochowie.
Legenda głosi, że Częstochowa wzięła swoją nazwę rycerza Częstocha, który żył w czasach panowania księcia Bolesława III Krzywoustego. Druga wersja wywodzi nazwę od słów „często” i „chować się”, a sama nazwa miała oznaczać fakt, że osada często znikała z widoku podróżnych z uwagi na okoliczne wzgórza.
Pierwsze pisemne wzmianki o osadzie pochodzą z dokumentu Iwo Odrowąża, biskupa krakowskiego, który to dokument sporządzone w roku 1220. Obok Częstochowy istniała druga wieś, Częstochówka, która swoją odrębność zachowała aż do dziewiętnastego wieku. Częstochowę nazywano początkowo Nową Częstochową, a osadę na wzgórzu jasnogórskim Starą Częstochową, lecz takie nazewnictwo nie przyjęło się i ostatecznie zostało dokładnie odwrotnie. Do połączenia obu miejscowości i utworzenia Częstochowy jaką znamy do dzisiaj doszło w roku 1826.
Jednym z najbardziej znanych powszechnie wydarzeń historycznych związanych z Częstochową jest oczywiście obrona Jasnej Góry, znana zarówno z drugiej części trylogii Henryka Sienkiewicza, czyli Potopu, jak i z kinowej ekranizacji tegoż dzieła. Historycznie patrząc jednak na te wydarzenia należy powiedzieć, że samo szwedzkie oblężenie z kilku powodów nie było prowadzone z pełnym impetem, a walki przerywały wielokrotne pertraktacje i próby zawarcia paktu z broniącą się załogą. Jednak okres ten, w którym miasto zostało zniszczone i wyludnione odcisnął się sporym piętnem i Częstochowa wracała do świetności przez długi okres czasu.
Obecnie Częstochowę zamieszkuje niecałe 240.000 mieszkańców, a miasto znajduje się w granicach województwa śląskiego. W mieście znajdziemy liczne zabytki i atrakcje turystyczne, na czele oczywiście z zespołem klasztornym na Jasnej Górze, gdzie znajduje się uważany za cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jasna Góra i obraz są głównym ośrodkiem pielgrzymkowym w kraju.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Częstochowie


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Częstochowa proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Częstochowie w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Częstochowie pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Częstochowie - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Częstochowie w województwie śląskim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Częstochowie. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Częstochowie, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Częstochowa, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: