Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak, Poręba Wielka 593
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak
Adres:Poręba Wielka 593
Ilość miejsc:20 miejsc noclegowych, 5 pokoi
Aktywny wypoczynek:Wędkarstwo, Wypoczynek w siodle, Narciarstwo, Narciarstwo biegowe, Snowboard, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe, Offroad
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak
 • PL
 • EN
 • DE
 • RU
Poręba Wielka – wieś w woj. małopolskim, w pow. limanowskim, w gminie Niedźwiedź, w Gorcach. Położona jest w Gorcach, w dolinie potoku Porębianka i jego dopływu potoku Koninka. Znana ze swoich walorów wypoczynkowych oraz uzdrowiskowych (gorące solanki jodobromowe), punkt wypadowy w Gorce, m.in. na Turbacz, Obidowiec, Suhorę i in. Siedziba Gorczańskiego Parku Narodowego.
Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej znajdują się dwa odwierty służące do wydobywania wody termalnej, która tam się znajduje. W przyszłości mają tam powstać baseny termalne. Departament Geologii i Koncesji Geologicznych Ministerstwa Środowiska wydał spółce Gorczańskie Wody Termalne koncesję na przeprowadzenie badań w jednym z odwiertów w Porębie Wielkiej. Koncesja zezwala na naukowe sprawdzenie walorów eksploatacyjnych wód termalnych w odwiercie Poręba Wielka IG -1.
Zabytki:
- Park podworski Wodzickich w Porębie Wielkiej z XVI w. z wiekowymi drzewami: wiązami, jaworami, lipami, modrzewiami i in. (największe z nich – tzw. wiąz Władysława Łokietka ma 6 metrowy obwód pnia), pozostałości zabudowań dworskich: lamus oraz zachowane fragmentarycznie oficyna dworska i modrzewiowy dworek Wodzickich.
- Nad wsią w przysiółku Zagronie znajduje się Muzeum Biograficzne Władysława Orkana tzw. "Orkanówka".

Uroki gorczańskich wzniesień, pstrągi, kucyki i komfortowe pomieszczenia to największe atrakcje naszego gospodarstwa agroturystycznego, które przyjmuje turystów już od dziesięciu lat.

Gospodarstwo położone jest w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego i tworzy bardzo dobre warunki dla rodzin z dziećmi. Duży zagospodarowany ogród z oczkiem wodnym i pstrągami, jak również miejscem do grillowania.

W pobliżu znajdują się wyciąg narciarski oraz trasy rowerowe i szlaki turystyczne (m.in. Na Turbacz). Gospodarstwo w 2005r. zdobyło I miejsce w województwie oraz II nagrodę ministra środowiska kategorii I jako gospodarstwo agro-eko-turystyczne.

Mamy pokoje 2, 3 i 4 osobowe ładnie umeblowane, stoją w nich wygodne tapczany, krzesła, stoły, szafy, radia i telewizory. Do użytku dla wszystkich wczasowiczów jest świetlica ze stołem ping-pongowym i bilardowym.

Dla dzieci oferujemy duży plac zabaw i możliwość jeżdżenia na kucyku. Nasze gospodarstwo jest świetną bazą wypadową dla tych, którzy lubią wycieczki górskie. Jako atrakcje oferujemy również łowienie pstrągów w stawie. W zimie możliwość organizacji kuligów.

Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Parking
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko
Plac zabaw dla dzieci
Sala konferencyjna

Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak — Rozrywka

Tenis stołowy
Bilard

Gospodarstwo Agroturystyczne Kazimiera Stróżak — Aktywny wypoczynek

Wędkarstwo
Wypoczynek w siodle

Aktywny wypoczynek w okolicy — Poręba Wielka

Narciarstwo w najbliższej okolicy
Narciarstwo biegowe w najbliższej okolicy
Snowboard w najbliższej okolicy
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
Offroad w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
 • gość
  Dodano: 4 marca 2013 16:55

  Ocena:
  4,4/5Szczegóły oceny
  Cena w stosunku do oferty
  4/5
  Udogodnienia i wyposażenie
  5/5
  Oferty dodatkowe i rozrywka
  4/5
  Lokalizacja
  4,5/5
Pokaż więcej ocen »
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV30 zł do 35 zł za osobę
Pokój 3-osobowy z łazienką, TV30 zł do 35 zł za osobę
Pokój 4-osobowy z łazienką, TV30 zł do 35 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka