Zajazdy Chmielno

znaleziono 2 oferty noclegoweoferty (0 w Chmielnie oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Zajazdy w Chmielnie, województwo pomorskie, powiat kartuski

Zajazdy w miejscowości Chmielno. Porównaj możliwość zakwaterowania w Chmielnie w zależności od standardu oraz ceny. Chmielno, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Chmielnie:
Nazwa miejscowości Chmielno pochodzi niewątpliwie od chmielu, który nawet teraz porasta okolice w stanie dzikim, a występuje tutaj odkąd sięga pamięć. Sama wieś po raz pierwszy w źródłach spisanych pojawia się w 1220 roku z okazji przywileju wydanego przez Mściwoja I i nadającego osadę oliwskim cystersom. Następnie Chmielno było przez jakiś czas siedzibą kasztelana, później przechodziło z rąk polskich w krzyżackie, ponownie polskie, po czym było częścią zaboru pruskiego. W międzywojniu stanowiło część Polski leżąc w powiecie kartuskim.
Chmielno jak i cała gmina jest malowniczo położone na terenie przyrodniczym prawnie chronionym i otoczone jeziorami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jaka na całych Kaszubach czeka tutaj na turystów zatrzęsienie atrakcji. Multum tras pieszych i rowerowych sprzyja aktywnemu spędzaniu wypoczynku. Do tego dodać należy możliwości uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, surfing, czy kajakarstwo. Swój raj znajdą wśród kaszubskich jezior znajdą także amatorzy wędkarstwa.
Turyści lubiący w trakcie wypoczynku coś zwiedzić z pewnością ruszą do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej rodziny Neclów, która to posiada w Chmielnie swój warsztat garncarski założony jeszcze w dziewiętnastym wieku i funkcjonujący od czterech pokoleń. Problemu nie stanowi również odwiedzenie nieodległego przecież Trójmiasta.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Chmielno, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: