Domki letniskowe Stegna

znaleziono 30 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Stegnie, województwo pomorskie, powiat nowodworski

Stegna Domki – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów którzy chcą spędzić wczasy w Stegnie.
Pierwszy raz na kartach historii Stegna pojawiła się w okolicach XIV wieku. Od tego czasu słynie ona z wyjątkowych walorów krajobrazowych oraz dobroczynnego mikroklimatu, który wspaniale wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz osób przyjezdnych. Miejscowość ta będąca zarazem gminą należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i interesujących miejscowości w Mierzei Wiślanej. Mieszkańcy mawiają, że Stegna to wyspa a to z racji faktu, że miejscowość tą otaczają wody Morza Bałtyckiego oraz rzek: Wisły oraz Szkarpawy. Z uwagi na wspomniane umiejscowienie Stegna jest idealnym miejscem dla amatorów wszelkiego rodzaju sportów wodnych(uprawiać tu można żeglarstwo, kajakarstwo, motorowodniactwo – wszystko na rożnych poziomach zaawansowania) ale nie tylko, dzięki wspieraniu Stegny przez lokalny samorząd, miejscowość ta posiada bogatą infrastrukturę turystyczną która zadowoli szeroki wachlarz odbiorców. Dodatkowo warto nadmienić ze na nadmorska miejscowość jest znanym i docenianym miejscem przez wędkarzy spławikowych oraz gruntowych. Najbardziej znanym zabytkiem w Stegnie jest XVII wieczny kościół w którym muzyka z barokowych organów może przyprawić o zawrót głowy. Właśnie z racji posiadania takiego atutu gmina w współpracy z hierarchami kościelnymi rok rocznie organizuje w Stegnie Międzynarodowy Festiwal Organowy w trakcie, którego można posłuchać muzyki wytrawnych wirtuozów grających na tym wyjątkowym instrumencie.

Domki letniskowe Stegna


Decydując się na domki letniskowe w Stegnie nie powinni narzekać miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Tereny miejscowości sprzyjają uprawianiu sportów wodnych – żeglarstwa, kajakarstwa, motorowodniactwa. Gminę można zwiedzić dzięki licznym turystycznym szklakom. Można wybrać się na pieszą wycieczkę między innymi Szlakiem Jantarowym, a także Szlakiem niebieskim – Nadwiślańskim. Wynajmujący domki w Stegnie turyści, powinni koniecznie zapoznać się z historią tego regionu. Miejscowość słynie z drewnianych domów z XIX wieku. Miłośników słonecznych i wodnych kąpieli zadowolić powinna zadbana plaża.

Domki Stegna


Domki w Stegnie można wynająć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Ich dogodne położenie gwarantuje niewielką odległość do morza i turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Stegnie pozwolą cieszyć się spokojem i wymarzoną chwilą urlopu. To niezwykła miejscowość turystyczna cechująca się malowniczą przyrodą oraz doskonale rozwiniętą turystyczną infrastrukturą. Domki letniskowe w Stegnie są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów i ich indywidualnych preferencji.

Atrakcje turystyczne Stegna


Wyjątkowy mikroklimat , wspaniałe krajobrazy i pełne bursztynów plaże – to elementy które determinują turystów do odwiedzenia miejscowości. Stegna jest miejscem, które zadowolić powinno osoby, dla których spokój i cisza podczas wczasów jest kwestią priorytetową. Stegna słynna jest również dzięki bursztynom – pobliski Jantar, cyklicznie od 1992 roku jest organizatorem Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Odwiedzając Stegnę nie można narzekać na brak atrakcji. Sezon letni nie pozwoli na nudę – czas wypełniają liczne atrakcje kulturalne. Kalendarz podczas wakacji zapełniony jest różnorodnymi wydarzeniami – festynami, koncertami, imprezami sportowymi – turniejami piłki nożnej oraz siatkowej.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Stegna, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: