Domki letniskowe Pustkowo

znaleziono 150 ofert noclegowychofert (5 w Pustkowie oraz 145 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Pustkowie, województwo zachodniopomorskie, powiat gryficki

Wakacje na wsi nie muszą być nudne. Nadmorska miejscowość Pustkowo oferuje wiele atrakcji dla turystów poszukujących wypoczynku, a także dla tych, szukających miejsc do uprawiania sportu. Pustkowo daje turystom wybór między przytulnymi domkami letniskowymi a większymi ośrodkami wczasowymi. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze turystycznej Pustkowo nadaje się na wakacje zarówno dla osób samotnych, jak i rodzin z dziećmi.


Pustkowo

Pustkowo to miejscowość położona 2 km na wschód od Pobierowa, w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal. Co roku to miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów z Polski i Niemiec. Pustkowo może pochwalić się dużą ilością sosnowych lasów, wydmowym wybrzeżem oraz wyjątkowo otwartymi i miłymi mieszkańcami. W Pustkowie nad morzem wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 200 m linii brzegowej. Turyści cenią sobie przede wszystkim spokój w miejscowości i spacery po klifie.

Atrakcje Pustkowa

Pustkowo to dobre miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Czekają na nich korty tenisowe, a nawet coroczny turniej tenisowy „Pustkowo Cup”. Przez Pustkowo przebiega również szlak turystyczny: czerwony - Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Ważne zabytki w okolicach Pustkowa to latarnia morska w Niechorzu czy ruiny XIX wiecznego pałacu w Dreżewie, w odległości 14 km od siebie. Będąc w Pustkowie, warto obejrzeć też Świerk Benedykta XVI. Podczas pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski w 2006 roku papież pobłogosławił nasiona tego drzewa. Sadzonka świerka została posadzona 16 września 2012 roku. Pustkowo to także inne ciekawe obiekty, między innymi pomnik z płytą pamiątkową Sanktuarium Sursum Corda, a także replika krzyża z Giewontu.

Pustkowo - domki

W Pustkowie znajduje się wiele ośrodków wczasowych i wypoczynkowych, kwater prywatnych, domków campingowych i pól namiotowych. W sezonie letnim w miejscowości działa placówka pocztowa. Pustkowo oferuje szeroką ofertę domków gwarantujących miejsce do relaksu. Otoczenie lasów sosnowych i zadbana plaża dodatkowo poprawia warunki do noclegu w Pustkowie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Pustkowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: