Domki letniskowe Powidz

znaleziono 58 ofert noclegowychofert (13 w Powidzu oraz 45 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Powidzu, województwo wielkopolskie, powiat słupecki

Tanie i komfortowe domki do wynajęcia w Powidzu. Wygodne domki letniskowe ulokowane w bliskim otoczeniu Jeziora Powidzkiego. Zróżnicowana pod względem wielkości, standardu i ceny oferta sprawi, że każdy, bez względu na osobiste preferencje, znajdzie opcję idealną dla siebie.

Domki letniskowe Powidz


Powidz jest małą miejscowością położoną w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim. Wieś położona jest w niewielkiej odległości od Gniezna. Bliskie sąsiedztwo pierwszej polskiej stolicy jest jednym z atutów Powidza, które stanowić może dobrą bazę wypadową do wycieczek w te rejony. Miejscowość leży nad Jeziorem Powidzkim, które jest największym zbiornikiem wodnym w całym województwie wielkopolskim. Powidz od ponad 80 lat cieszy się opinią popularnej miejscowości letniskowej. Jego historia jest jednak znacznie dłuższa. Na jego terenie znajduje się stare osiedle, które w latach 1243-1934 posiadało prawa miejskie. Miejsce pełne jest w związku z tym zabytkowego budownictwa oraz niezwykłego historycznego klimatu.

Domki do wynajęcia w Powidzu - atrakcje


Powidz cieszy się powodzeniem wśród turystów przede wszystkim z powodu Jeziora Powidzkiego. Sporej wielkości zbiornik może pochwalić się naprawdę czystą wodą o dużej przejrzystości. Znajdująca się wokół niego plaża i rozbudowana infrastruktura turystyczna to niewątpliwie jedne z większych atutów. Powidz to także miejscowość idealna dla wszystkich amatorów historii. Wszyscy miłośnicy zabytków powinni wybrać się na wycieczkę w rejony rynku. W Powidzu zachował się do dzisiaj dawny układ urbanistyczny. Prostokątny plac, jak i przyległe do niego wąskie uliczki otoczone są XIX-wiecznymi parterowymi domkami. Miejscem, które także warto odwiedzić jest neogotycki kościół świętego Mikołaja, który wybudowany został w 1863 roku. Jego wnętrze kryje kilka naprawdę cennych zabytków, na czele z XIV-wieczną drewnianą rzeźbą Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

Domki letniskowe w Powidzu


Miejscowość charakteryzuje się rozbudowaną bazą noclegową. Liczne domki letniskowe zlokalizowane są zwłaszcza w terenach przyległych do Jeziora Powidzkiego, które cieszy się największą popularnością wśród turystów. Domki do wynajęcia różnią się od siebie standardem i wielkością, a w konsekwencji ceną. Szeroka oferta pozwoli więc na dopasowanie opcji noclegowej do indywidualnych możliwości i preferencji każdego turysty.

Jeśli jesteś zainteresowany noclegiem w okolicy Powidza, zapoznaj się z naszą bogatą ofertą domków do wynajęcia.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Powidz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Powidzu

Jakich cen noclegów w domkach letniskowych można się spodziewać w Powidzu?
Ceny noclegów w domkach letniskowych w Powidzu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Powidzu kształtują się na poziomie 40-45 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Powidzu można znaleźć wiele ofert domków letniskowych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Powidzu 7 domków letniskowych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.