Domki letniskowe Kretowiny

znaleziono 38 ofert noclegowychofert (13 w Kretowinach oraz 25 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Kretowinach, województwo warmińsko-mazurskie, powiat ostródzki

Uważasz, że w dzisiejszych czasach nie ma już spokojnych miejsc o środowisku nieskażonym cywilizacją? Przyjedź do Kretowin i przekonaj się, jaka perłą przyrody jest ta miejscowość. Lasy pełne zwierzyny i grzybów czynią z tego terenu wymarzone miejsce do spędzenia urlopu. Położone w okolicy jezioro Narie od kilkudziesięciu lat objęte jest strefą ciszy, co pozwala całkowicie się zrelaksować. Kretowiny mogą być też miejscem noclegowym i wypadowym do zwiedzania dalszych okolic.


Kretowiny

Kretowiny, to jedna z najstarszych miejscowości wypoczynkowych na Warmii i Mazurach, w powiecie ostródzkim. Leży nad malowniczym jeziorem Narie, które jest wyjątkowo pięknym akwenem o bogatej linii brzegowej. Okolice wsi zamieszkane były już w okresie epoki żelaza. Znaleziono tu także pozostałości po dawnej osadzie obronnej Prusów. Wieś jest często odwiedzana przez nurków, wielbicieli windsurfingu i żeglarzy. Stacja PKP i najbliższa większa miejscowość to Żabi Róg.

Atrakcje Kretowin

Turyści przyjeżdżają do Kretowina głównie ze względu na położone tu jezioro Narie. Jego 60- metrowa linia brzegowa z aż 19 wyspami kusi wszystkich lubiących wypoczywać nad wodą. Największą wyspą jest Ostrów Wielki, gdzie rosną ponad dwustuletnie lipy. To dobre miejsce dla uprawiających windsurfing i nurkowanie. Woda w jeziorze ma dużą przejrzystość, sięgającą przy słonecznej pogodzie nawet 5 m. Żeglarze również nie będą zawiedzeni. Duże i otwarte przestrzenie sąsiadują tu z wąskimi przesmykami, co zapewnia duże emocje podczas żeglugi. Z Kretowin blisko jest do największych atrakcji turystycznych regionu. Kanał Elbląski jest oddalony o 20 km, a w promieniu 50 km znajdują się pola Grunwaldu oraz zamki we Fromborku i Lidzbarku Warmińskim.

Kretowiny – domki

Będąc na Mazurach, warto zawitać do tej starej, malowniczej miejscowości, w której znaleźć można wytchnienie i spokój. Turyści, którzy chcieliby odwiedzić to miejsce, mogą niedrogo wynająć domki letniskowe i komfortowo spędzić urlop. Domki o wysokim standardzie ,wyposażone są w większości w miejsca do spania, kuchnię, łazienkę, a nawet taras.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kretowiny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: