Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Nasz dom "Trzy Korony" zlokalizowany jest w dolnej części uzdrowiska Szczawnicy u wylotu Przełomu Pienińskiego w bezpośrednim sąsiedztwie przystani kajakowej i flisackiej. Tuż obok prowadzi droga do szlaków turystycznych na Sokolnicę, Trzy Korony oraz przejścia granicznego ze Słowacją.
Posiadamy 2,3,4 osobowe pokoje z łazienkami o wyso… Pokaż więcej
Nasz dom "Trzy Korony" zlokalizowany jest w dolnej części uzdrowiska Szczawnicy u wylotu Przełomu Pienińskiego w bezpośrednim sąsiedztwie przystani kajakowej i flisackiej. Tuż obok prowadzi droga do szlaków turystycznych na Sokolnicę, Trzy Korony oraz przejścia granicznego ze Słowacją.
Posiadamy 2,3,4 osobowe pokoje z łazienkami o wysokim standardzie pokoje wyposażone w tv-sat, tv, radio,balkon. Domowe wyżywienie z możliwością negocjacji cen (dzieci 3- 7 lat płacą 60% ceny wyżywienia). Czworonożni przyjaciele mile widziani. Na życzenie klienta organizujemy kuligi, pieczenie barana, zabawy taneczne.
Przy budynku znajduje się sala kominkowa gdzie można zorganizować imprezy dla firm i grup zorganizowanych. Na życzenie zapewniamy przewodnika górskiego oraz w okresie zimowym instruktora narciarskiego z PZN. Istnieje możliwość zorganizowania zielonych szkół.
Na życzenie masaż rekereacyjno-rehabilitacyjny oraz solarium dla gości. Zajęliśmy pierwsze miejsce w plebiscycie "Gościnny Próg" organizowanym przez redakcję Poznaj Swój Kraj. Zapewniamy mnóstwo atrakcji oraz możliwość negocjacji cen. Posiadamy również w pełni wyposażony bar "Groń" na górze Palenica z możliwością noclegu. Rezerwacje pokoi przyjmujemy drogą telefoniczną.
Organizujemy dla Państwa:
- Rafting po Dunajcu,
- Kolejka tyrolska + most linowy jako dojście do zjazdu,
- Podchody w terenie - podział na grupy, poszukiwanie ukrytych w terenie punktów orientacyjnych,
- Ścianka wspinaczkowa ,
- Kula zorbingowa,
- Stanowisko strzeleckie ( łuki, wiatrówki),
- Paralotnia,
- Nauka jogi i tańca / kurdyjskie, bałkańskie, myśliwskie,góralskie/ ,
- Jazda autami terenowymi,
- Ognisko z kapelą w plenerze ,
- Organizacja zielonych i białych szkół,
- Wypożyczalnia / narty, ślizgi, rowery, leżaki/,
- Instruktor jazdy na nartach,
- Urządzenia rekreacyjne /batut czterostanowiskowy, ciuchcia dla dzieci/
- Imprezy okolicznościowe w chacie góralskiej /Szkolenia/ oraz jadła góralskie np/baranina, kwaśnica , kotlet gazdy, kapusta góralska .itp
- Pomoc w organizacji wypraw w góry szlakami Pienin z przewodnikiem, wyjazdy po okolicy i Słowacji, spływ Dunajcem.
Atrakcje Szczawnicy i okolic:
UZDROWISKO SZCZAWNICA - leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy.
Do najbardziej znanych zaliczyć można:
- "Stefan" - zalecany w schorzeniach dróg oddechowych niezalecany przy nadkwasocie żołądka.
- "Magdalena" - zalecana w schorzeniach dróg żółciowych i przy zaparciach.
- "Jan"- zalecany w schorzeniach dróg oddechowych i nadkwasocie żołądka
- "Szymon" - zalecany przy niedokrwistości u rekonwalescentów
Spacerując po Szczawnicy można odnaleźć liczne budowle XVIII - XIX w. wiecznej architektury zdrojowej między innymi noszącej cechy stylu szwajcarskiego oraz rzadkie już domy góralskie, niektóre z unikatowymi herbami - godłami rodów szczawnickich. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnimi czasy turystyka rowerowa. Jej rozwojowi służą przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności i liczne wypożyczalnie rowerów górskich. Często odwiedzane jest pieszo-rowerowe przejście graniczne w Pieninach, umożliwiające zwiedzenie słowackich Pienin, pobliskiej Leśnicy czy wycieczkę do Czerwonego klasztoru brzegiem Dunajca.
Spływ Dunajcem - na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga pierwszej połowy XIX wieku. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Widoki roztaczające się wokół, zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie.
Kolej Krzesełkowa - Jedną z niewątpliwych atrakcji Szczawnicy jest czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Palenica, usytuowana w centrum miasta, nieopodal dworca PKS. Już po 3 minutach jazdy koleją można znaleźć się na samym szczycie Palenicy (722 m n.p.m.). Stanowi on latem świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych, skąd rozciągają się malownicze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa.
Szczawnica – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, od 1 stycznia 2008 r. siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Szczawnica. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. Szczawnica leży w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca. Znajduje się między Pieninami a pasmem Radziejowej z Beskidu Sądeckiego.
Szczawnica jest znanym uzdrowiskiem już od połowy XIX wieku. Leczone są tam choroby układu oddechowego i przewodu pokarmowego, ze względu na występowanie szczaw alkalicznych słonych oraz korzystnych warunków klimatycznych. Uzdrowisko Szczawnica wróciło ponownie w 2005 r. w drodze sądowego porozumienia do przedwojennych właścicieli rodziny hr. Stadnickich. Szczawnicki zdrój ma prawie dwieście lat. Obecnie (w 2009 roku) w centrum – przy placu Dietla – powstaje Muzeum Uzdrowiskowe, którego fundatorem jest Andrzej Mańkowski – wnuk Adama hr. Stadnickiego, ostatniego właściciela zdroju. Obecnie gromadzona jest ekspozycja związana ze szczawnickim uzdrowiskiem – zebrano ponad 350 różnego rodzaju przedmiotów związanych z lecznictwem zdrojowym, archiwalnych dokumentów, rycin, planów budynków, starych fotografii, kart pocztowych, książek.
Spędziłem wraz z Żoną, siedem dni w tym naprawdę ciekawym miejscu. Świetne miejsce wypadowe w każdym kierunku.Gospodarze bardzo sympatyczni, otwarci i mega serdeczni. Kuchnia nie do przejedzenia- szwedzki stół, cudowne obiady. Z natury jestem bardzo krytyczny, więc ocena tego miejsca naprawdę nie jest na wyrost !
Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej
Czy na terenie tego obiektu można zaparkować samochód?
Jeżeli wybierasz się tutaj samochodem, to z pewnością interesuje Cię, czy będzie możliwość bezpiecznego zaparkowania pojazdu. Ten obiekt deklaruje, że posiada parking lub w jego najbliższej okolicy jest możliwość zaparkowania.
Jakich cen noclegów należy się spodziewać w tym obiekcie?
Ceny w obiektach noclegowych mogą zależeć na przykład od standardu pokoju, sezonu czy długości pobytu. Jeżeli interesuje Cię bardziej szczegółowy cennik noclegów tego obiektu, to zobacz tutaj.
Czy ten obiekt posiada pokoje z własnymi łazienkami?
Obiekt deklaruje, że w swojej ofercie posiada pokoje z własnymi łazienki. Szczegółowe informacje uzyskasz od właściciela obiektu.