Kwatery prywatne Zawoja

znaleziono 33 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Zawoi, województwo małopolskie, powiat suski

Kwatery prywatne w miejscowości Zawoja. Porównaj możliwość zakwaterowania w Zawoi w zależności od standardu oraz ceny. Zawoja, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Zawoi:
Już od burzliwego okresu międzywojnia Zawoja słynna jest z wyjątkowych walorów turystycznych oraz klimatycznych. Jest to naczelna flagowa miejscowość letniskowa południowej Polski a także co warto podkreślić największa pod względem powierzchni wieś w Polsce. Pierwszy podania na temat Zawoi datowane są na okolice drugiej połowy XVII wieku, legenda głosi, że wsią w tym okresie rządzili niepodzielnie zbójnicy – stąd nazwa Zawoja (zabój). Na szczęście dzisiejsza Zawoja nic wspólnego z zbójnikami nie ma (może oprócz klimatycznych karczm w których z pewnością czuli by się dobrze). Ze względu na swoją wielkość dzisiejsza Zawoja podzielona jest na trzy części – Zawoja dolna (centrum), Zawoja Górna (Wilcza), oraz Zawoja Zakamienie. Na terenie miejscowości zachowały się liczny zabytki lat minionych – przykładem może być kościół par. pw. Św. Klemensa pap., wzniesiony w latach 1757-1759, gruntownie przebudowany w roku 1888 czy liczne stare przydrożne kapliczki i figury podróżnych datowane na przełom XVII i XVIII wieku. Dzięki uporowi lokalnym mieszkańców (z których część utrzymuje się z turystyki) w 2003r. w Zawoi wybudowano nowoczesną kolej krzesełkowa na Mosorny Groń (1045 m.n.p.m) oraz trasę narciarską przez co Zawoja przestała być miejscowością odwiedzaną jedynie w lecie teraz także amatorzy białego szaleństwa nie będą się tutaj nudzić. Warto także nadmienić o corocznych imprezach organizowanych w Zawoi, mianowicie cyklicznie w zimie oraz na jesieni organizowane są huczne imprezy folklorystyczne na których można dokładnie przyjrzeć się i poznać lokalne tradycje i koloryt.
Kwatery prywatne Zawoja, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Zawoi w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Zawoi obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Zawoi kwatera prywatna noclegi Zawoja i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Zawoja tani nocleg. Pokoje i kwatery w Zawoi. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Zawoi. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Zawoi? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Zawoi u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zawoja, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: