Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Sidzina położona jest we wschodniej części Beskidu Żywieckiego, u stóp południowych stoków Pasma Policy. Najwyższy szczyt tego pasma to Polica (1369 m n.p.m.). Wieś wchodzi w skład jednostki administracyjnej Powiatu Suskiego i Gminy Bystra-Sidzina. Jest to duża wieś o powierzchni ponad 52,27 km kwadratowych. Od południa Sidzina graniczy z Orawą (Zu… Pokaż więcej
Sidzina położona jest we wschodniej części Beskidu Żywieckiego, u stóp południowych stoków Pasma Policy. Najwyższy szczyt tego pasma to Polica (1369 m n.p.m.). Wieś wchodzi w skład jednostki administracyjnej Powiatu Suskiego i Gminy Bystra-Sidzina. Jest to duża wieś o powierzchni ponad 52,27 km kwadratowych. Od południa Sidzina graniczy z Orawą (Zubrzyca Górna, Podwilk), od zachodu poprzez grzbiet Pasma Policy z Zawoją, Skawicą i Juszczynem, od wschodu ze Spytkowicami i Toporzyskiem, natomiast od północy z Bystrą, z którą tworzy gminę.
Schronisko na Hali Krupowej znajduje się w Pasmie Babiogórskim - przy granicy Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, pomiędzy Zawoją, Jordanowem i Zubrzycą, około 10 km na północny wschód od Babiej Góry. Dokładna lokalizacja schroniska przedstawiona została na mapce poniżej.
Schronisko oddaje do dyspozycji swoich gości 38 miejsc noclegowych w sześciu wygodnych pokojach. Są to: dwa pokoje dwuosobowe, dwa pokoje czteroosobowe, jeden pokój dziesięcioosobowy oraz jeden pokój szesnastoosobowy. W razie potrzeby, istnieje możliwość zapewnienia dodatkowych miejsc do spania na materacach. Wszystkie pokoje wyposażone są w zwykłe lub piętrowe łóżka, poduszki, koce lub kołdry, stoły, krzesła, wieszaki oraz szafy lub półki. Jeden z pokoi dwuosobowych dysponuje własną toaletą. Mieszkańcy pozostałych pokoi mogą korzystać z trzech wspólnych sanitariatów. We wszystkich pokojach działa centralne ogrzewanie, zatem wszystkie miejsca noclegowe dostępne są przez cały rok. Okna większości pokoi "wychodzą" na południe - w stronę Tatr.
SCHRONISKO NA HALI KRUPOWEJ ZAPEWNIA:
-PEŁNĄ OBSŁUGĘ GRUP, WYCIECZEK I TURYSTÓW INDYWIDUALNYCH
-DOSKONAŁĄ, DOMOWĄ KUCHNIĘ
-PRZYTULNE POKOJE
-STYLOWĄ JADALNIĘ Z KOMINKIEM
-CIEPŁĄ I ZIMNĄ WODĘ, KABINY NATRYSKOWE
-CENTRALNE OGRZEWANIE
-MOŻLIWOŚĆ DOWOZU BAGAŻU Z SIDZINY WIELKIEJ POLANY
-ROZSĄDNE CENY
Zimą, śnieg na drodze gospodarczej jest regularnie ubijany gąsienicami skutera śnieżnego, dzięki temu można tamtędy wygodnie dojść do schroniska niezależnie od grubości pokrywy śnieżnej oraz drożności szlaków turystycznych.
Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże Hali Krupowej najłatwiej dojechać do Skawicy (mikrobusami i autobusami relacji Kraków - Zawoja), skąd na Halę Krupową prowadzi niebieski szlak oraz do Zubrzycy Górnej Zimnej Dziury (mikrobusami relacji Kraków - Zubrzyca oraz Nowy Targ - Zubrzyca), skąd na Halę Krupową można dojść niebieskim szlakiem przez Policę lub drogą gospodarczą. Droga gospodarcza (trawersująca wschodni stok Czyrńca) jest obecnie najprostszą i najbardziej malowniczą z najkrótszych tras prowadzących do schroniska, lecz wobec braku oznakowania przejście nią wymaga mapy lub GPS'a.
Natomiast dla turystów zmotoryzowanych, najbliższy schroniska parking znajduje się w Sidzinie Wielkiej Polanie. Aby tam dojechać należy skręcić w stronę Sidziny z drogi łączącej Jordanów z Suchą Beskidzką (jadąc od Jordanowa - w lewo, około 2 km za miejscowością). Następnie, po około sześciu kilometrach (vis-a-vis przystanku PKS Sidzina Dąb) trzeba skręcić w prawo, by po dziesięciu minutach dojechać do przystanku Sidzina Wielka Polana. Tam (obok przystanku lub na parkingu leśnym) można zostawić samochód, by podążając za czarnymi znakami, po niecałej godzinie przyjść na Halę Krupową. Do Wielkiej Polany można dojechać także od strony Zubrzycy Górnej (na rozwidleniu dróg pod szkołą, należy skręcić w prawo). W pobliżu schroniska prowadzi też droga łącząca Skawicę z Juszczynem.
Schronisko PTTK Na Hali Krupowej — Udogodnienia i wyposażenie
Można powiedzieć, że to schronisko znajduje się na "końcu świata" i jest odskocznią od codzienności i dużego miasta.
Ja polecam, zwłaszcza jeśli chcecie odpocząć i spędzić parę dni w ciszy.
Dla mnie to schronisko jest świetną alternatywą i odskocznią od życia codziennego. Położone jest w przepięknej okolicy, zachęcającej do dalekich spacerów i podziwiania widoków.
Jedzenie mają smaczne , a całe schronisko jest czyste i zadbane.
Dla kogoś z dużego miasta nie ma lepszej odskoczni od rzeczywistości niż bliskość natury.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej
Jakich cen noclegów należy się spodziewać w tym obiekcie?
Ceny w obiektach noclegowych mogą zależeć na przykład od standardu pokoju, sezonu czy długości pobytu. Jeżeli interesuje Cię bardziej szczegółowy cennik noclegów tego obiektu, to zobacz tutaj.
Jakie wyżywienie dostępne jest w tym obiekcie noclegowym?
W obiekcie dostępne jest dodatkowo płatne wyżywienie: pełne wyżywienie - śniadania, obiady, kolacje (FB). Goście mają również możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w kuchni.
Czy ten obiekt posiada pokoje z własnymi łazienkami?
Obiekt deklaruje, że w swojej ofercie posiada pokoje z własnymi łazienki. Szczegółowe informacje uzyskasz od właściciela obiektu.
A samo schronisko czyste i godne polecenia :-)
Ja polecam, zwłaszcza jeśli chcecie odpocząć i spędzić parę dni w ciszy.
Do zobaczenia.
Jedzenie mają smaczne , a całe schronisko jest czyste i zadbane.
Dla kogoś z dużego miasta nie ma lepszej odskoczni od rzeczywistości niż bliskość natury.