Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Zajazd Morena, Sejny, Hołny Majera 4A
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Zajazd:Zajazd Morena
Adres:Sejny, Hołny Majera 4A
Ilość miejsc:10 miejsc noclegowych, 4 pokoje
Aktywny wypoczynek:Narty wodne, Skutery wodne, Wędkarstwo, Żeglarstwo, Wypoczynek w siodle, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Zajazd Morena
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zajazd Morena wraz z Politechniką Białostocką wita Państwa.
Należący w całości do jednej rodziny plac 0,75ha mieści budynki zajazdu z restauracją i 10 miejscami noclegowymi.

Do dyspozycji naszych klientów posiadamy parking strzeżony na ok. 40 samochodów oraz parking niestrzeżony na ok. 100 samochodów oraz 20 autokarów usytuowany 1km od całodobowego przejścia granicznego Ogrodniki, które jest najkrótszą drogą do Wilna. Przejście to jest przeznaczone dla samochodów osobowych, ciężarowych(do 7.5 ton) oraz autobusów. Na terenie mieści się również Kantor wymiany walut. Dysponujemy również możliwością wynajmu autokarów. Organizujemy również WYCIECZKI do wybranych miejsc opisanych w dziale Atrakcje okolic.

Politechnika Białostocka oddalona o 150 metrów posiada 46 miejsc noclegowych o wysokim standardzie, pole namiotowe, dostęp do pięknego jeziora wraz z plażą na której można wypożyczyć sprzęt wodny w postaci kajaków i rowerów. Okolicę ozdabia 6ha park wprost stworzony do spacerowania.

Północno Wschodnia Polska to miejsce które zachwyca... zostaje na długo w pamięci nie tylko dzięki pięknu natury ale również wyśmienitej kuchni.

Nasze potrawy są przygotowywane zgodnie z oryginalnymi recepturami i z wykorzystaniem naturalnych surowców pochodzących z tych rejonów Polski. Poza daniami tradycyjnymi oferujemy również całą gamę dań rybnych, mięsnych, półmięsnych, bezmięsnych oraz słodkich.

Polodowcowy krajobraz Sejneńszczyzny stanowi tło jej burzliwych dziejów. Tu przebiegały i krzyżowały się szlaki kultur starej Europy. Tereny te zamieszkiwali niegdyś Jaćwingowie, inni Bałtowie - Litwini upodobawszy sobie tę krainę, po przyjęciu chrześcijaństwa, współtworzyli regionalną kulturę, wzbogacając ją o własny język i folklor.

Początki osadnictwa na terenie Sejneńszcyzny, wiążą się z działalnością Mikołaja Jurewicza Paca, który jako namiestnik przełomski i Ożski, od 1510 roku przystąpił do kolonizacji tych ziem.

Pierwszy dwór powstał w Berżnikach, wraz z nim powstawały okoliczne wsie. Miasto Berżniki powstało w latach 1547 - 1557, do jego rozkwitu przyczynił się wójt Stanisław Gutowski. Miasto znajdowało się na szlaku grodzieńskim, dlatego szybko rozwijało się. W roku 1560 Berżniki liczyły 70 domów, tu osadziło się wielu rzemieślników. w tym: rzeźnicy, piekarze, szewcy, krawcy, folusznicy, kowale, garncarze, a także słodownik.

Drugim miastem Sejneńszczyzny, były Sejny, powstałe na przełomie XVI i XVII w. Początki Sejn sięgają roku 1522, kiedy Jan Wiśniowiecki za zasługi dla Ojczyzny, otrzymał od Króla Zygmunta I nadanie - pół mili kwadratowej ziemi z lasami i jeziorami, w dawnej puszczy Olickiej. Tu nad rzeką Sejną (obecnie Marycha) - został zbudowany dwór, rozpoczęło się osadnictwo, dając początek miasta Sejny.

Hołny Mejera – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim, w gminie Sejny.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.
We wsi znajduje się drewniany dwór z XVII-XVIII wieku z parkiem - Dom Pracy Twórczej Politechniki Białostockiej

Zajazd Morena — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Parking
Restauracja / wyżywienie na miejscu
Grill / miejsce na ognisko
Ogród

Zajazd Morena — Rozrywka

Sauna
Drink bar

Rozrywka w okolicy — Sejny

Wypożyczalnia sprzętu sportowego w odległości ok. 1 km
Wypożyczalnia sprzętu wodnego w odległości ok. 1 km
Wypożyczalnia rowerów w odległości ok. 1 km

Aktywny wypoczynek w okolicy — Sejny

Narty wodne w odległości ok. 1 km
Skutery wodne w odległości ok. 1 km
Wędkarstwo w odległości ok. 1 km
Żeglarstwo w odległości ok. 1 km
Wypoczynek w siodle w odległości ok. 1 km
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowyod 30 zł za osobę
cena uzależniona od terminu i ilości osób
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka