Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
pod wiatrakiem, Drawsko Pomorskie 44
od 30 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:pod wiatrakiem
Adres:Drawsko Pomorskie 44
Aktywny wypoczynek:Wędkarstwo, Wypoczynek w siodle, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe, Paintball / ASG
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
pod wiatrakiem
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
Cieszyno to niewielka wioska turystyczna położona na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, wśród lasów i licznych jezior, oraz wzgórz morenowych, niezwykle atrakcyjna dla wczasowiczów. W odległości około 100m od gospodarstwa, znajduje się duże jezioro Siecino z pierwsza klasa czystości wody, gdzie można złowić sandacza, okonie, węgorze i rzadko spotykana sielawe. W lasach grzybiarze znajdują prawdziwki, rydze, podgrzybki, można też spotkać dziko żyjące zwierzęta, orla, czarnego bociana. Jest to doskonale miejsce do wypoczynku, czy tez uprawiania turystyki.

Na tzw. Gesiej laczce nad jeziorem jest strzezona plaza z wydzielonym miejscem do kapieli, pomost oraz wyporzyczalnia sprzetu do plywania. Mozna tez zjesc posilki w barze na plazy.

Do Państwa dyspozycji oddajemy domek 2-pokojowy dla 4 osób z aneksem kuchennym, sypialnią i łazienką z ciepłą wodą. 3 domki campingowe, każdy z 2 pokojami dla 4-5 osób, z aneksem kuchennym. Duży w pełni wyposażony domek campingowy dla 4 osób z aneksem kuchennym, ogrzewaniem gazowym i kominkiem. Posiada wyjście na werandę, łazienkę, brodzik z natryskiem, umywalkę i WC.

Dla wczasowiczów pragnących aktywnie wypocząć proponujemy spływy kajakowe po licznych rzekach i jeziorach, jazdę konną czy przejażdżki bryczka po pięknych zakątkach Drawskiego Parku Krajobrazowego. Dla wczasowiczów lubiących turystykę rowerowa polecamy trasę dookoła jeziora Siecino, która biegnie skrajem Drawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie można spotkać liczne zabytki ryglowe architektury kościelnej, pałace, parki i pomniki przyrody. Trasa 26km rozpoczyna się w Złocieńcu prowadzi do Cieszyna i dalej lasem do Polczyna Zdroju.

Wyżywienia nie prowadzimy, jest możliwość sporządzenia posiłków we własnym zakresie dokonując zakupów w sklepie obok naszej posesji. Można tez wykupić wyżywienie w ośrodkach wczasowych lub skorzystać z miejscowego baru gastronomicznego.

Atrakcje:
- zjazd starych motocykli
- jazda konna
- paintball
- dni Zlocienca,szanty nad drawa
- Jarmark kultury mieszkancow Pojezierza Drawskiego
- regaty zeglarskie
- turnieje sportowe

Warto zobaczyć
Wyspa Bielawa

Położona jest w północnej części jeziora Drawa, około 500 metrów w linii prostej do Starego Drawska. Wyspa zajmuje powierzchnię 79,5 ha. Na wyspie tworzony jest Park Przyrodniczy, poznanie wyspy umożliwia również ścieżka przyrodnicza. Podczas 1,5 godzinnego spaceru można poznać typową dla wysp jeziornych przyrodę. Przygotowane są również stanowiska do obserwacji płazów i ptaków zamieszujących wyspę i jezioro. Atrakcją ścieżki jest również wieża służąca do obserwacji dużych ssaków wyspy oraz niewielka kolonia kormoranów, zlokalizowana na wysepce w pobliżu Bielawy. Na rejsy po jeziorze Drawski z przystankiem na wyspie zaprasza stateczek spacerowy "Europa", tel. Skontaktuj się z nami.

Rzeka Drawa

Jest drukim co do wielkości dopływem Noteci. Kilkakrotnie spływał Drawą ksiądz Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, na którego cześć szalk został nazwany. Cały obszar wzdłuż rzeki Drawy charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, która jest dziełem lądolodu skandynawskiego. Malownicze wzgórza morenowe dochodzą do wysokości 219 m n.p.m.

Spyczyna Góra - Jezioro Prosino

To nazwa ścieżki przyrodniczej zaczynającej się przy ruinach zamku w Starym Drawsku. Długośc trasy 16,5 km i jest przeznaczona dla turystyki pieszej (czas przejścia 6,5 godz.) bądź rowerowej. Atrakcją ścieżki jest wieża widokowa zbudowana na wzgórzu o wysokości 195 m n.p.m. obok Sprycznej Góry (203 m n.p.m.) w pobliżu miejscowości Żerdno. Jest to jedno z najwyższych wzniesień na Pojezierzu Drawskim. Z wieży roztacza się panorama środkowej części Drawskiego Parku Krajobrazowego. Obok ambony zlokalizowano altanę wypoczynkową oraz miejsce na ognisko. Można tu odpocząć i nabrać siły na przejście kolejnych etapów ścieżki.

Pałac w Siemczynie

Pałac został wybudowany w latach 1722-1728 w stylu barokowym. Wzniesiono go na planie podkowy. Całkowita powierzchnia 2722 m kw. Z dawnego wyposażenia pozostało niewiele, są fragmenty dwóch kominków, resztki jednego pieca z holenderskich kafli, oraz gipsowe sztukaterie w jednej z sal pałacowych na piętrze. Do końca XVIII wieku pałac był własnością von Goltzów, w XIX wieku należał do rodu von Arnim, którzy przebudowali park w stylu krajobrazowym, a następnie aż do 1945 roku należał do rodziny von Bredów. Na południe od pałacu na powierzchni ponad 3 ha rozciąga się park z zabytkową aleją grabową.

Osada Garncarska w Sikorach

Od co najmniej XIV wieku wieś była bardzo ważnym ośrodkiem garncarstwa i produkcji cegieł. Z wypalanych tutaj cegieł zbudowano m.in. zamek w Drahimiu. W XVI wieku we wsi było kilkunastu garncarzy i jedna cegielnia, a w 2003 roku z inicjatywy mieszkańców wsi, została zbudowana osada garncarska. Wybudowano dwa budynki: większy z nich to izba wystawowa, jednocześnie miejsce wyrabiania gliny, drugi mniejszy to piec do wypalania ceramiki. Obecnie można samodzielnie spróbować sił w lepieniu wyrobów z gliny. Kontakt Skontaktuj się z nami lub z Czaplinieckim Ośrodkiem Kultury tel. Skontaktuj się z nami.

Ruiny zamku Drahim

Zwaliska zamku usytuowane na wzniesienu, w wąskim przesmyku między jeziorami Drawsko i Żerdno, w miejscowości Stare Drawsko, przy szosie wiodącej do Kołobrzegu. Zamek wybudowany został przez joannitów około 1360 roku. Od 1407 do 1668 był siedzibą starostów polskich. Od XVIII wieku pozostaje w ruinie. Pozostałości solidnych zamkowych murów o grubości dochdzącej do 2,5 m i o wysokości 12 m; świadczą o dawnej świetności tej warowni. Zamek jest dostępny do zwiedzania (Skontaktuj się z nami) W zamku funkcjonuje muzeum. Przez całe lato na dziedzińcu zamkowym i u jego podstawy organizowane jest "Lato z historią", cykl różnorodnych imprez historycznych, zwłaszcza rycerskich.

Głaz "Tempelburg"

"Tempelburg" - dawna nazwa Czaplinka, wykryta wraz z datą 1858r. na największym pomniku przyrody nieożywionej. Głaz narzutowy z szarego granitu o obwodzie 19 m i wysokości 3,5 m ponad ziemią znajduje się w pobliżu Cichorzecza.

Młyn wodny w Głęboczku

W niewielkiej wsi powstałej w XIX wieku jako folwark sąsiedniego Rzepowa, zachował się bardzo ciekawy zespół młyński z końca XIX wieku, w którego w skład wchodzą m.in. szachulcowy budynek młyna oraz spichlerz.

"Sławogród" - gród wczesnośredniowieczny

Będąc w Czaplinku warto odwiedzić nowe atrakcyjne miejsce - odtworzoną średniowieczną osadę. Miejsce to oddaje klimat i atmosferę dawnych czasów. Każdy może spróbować sił w strzelaniu z łuku, rzucie oszczepem, zagłębić tajniki kowalstwa oraz tkactwa.

pod wiatrakiem — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Telewizor / sala telewizyjna
Parking
Dostęp do kuchni
Dostęp do lodówki
Grill / miejsce na ognisko
Ogród
Plac zabaw dla dzieci
Piaskownica

Rozrywka w okolicy — Drawsko Pomorskie

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w najbliższej okolicy

Aktywny wypoczynek w okolicy — Drawsko Pomorskie

Wędkarstwo w najbliższej okolicy
Wypoczynek w siodle w najbliższej okolicy
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
Paintball / ASG w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 30 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Domek 2-osobowy z łazienką100 zł do 120 zł za całość
Domek 4-osobowy z łazienką (2 domki)120 zł do 170 zł za całość
Domek 4-osobowy z łazienką160 zł do 200 zł za całość
5 x
Domek 5-osobowy z łazienką (1 domek)160 zł do 220 zł za całość
6 x
Domek 6-osobowy z łazienką, radio, TV (2 domki)160 zł do 250 zł za całość
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka