Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Pałac Żeleńskich, Grodkowice 1
od 150 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Zamek, pałac, dworek:Pałac Żeleńskich
Adres:Grodkowice 1
Aktywny wypoczynek:Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Pałac Żeleńskich
 • PL
 • EN
 • DE
 • RU
Pierwszy dwór w Grodkowicach zbudowany został zapewne jeszcze w XV wieku przez protoplastów Lanckorońskich. Przetrwał on do 1666 roku, kiedy to 20 latpo śmierci nabywcy dóbr grodkowickich, w wyniku podziału spadku, Grodkowice przeszły w ręce jego syna, Marcjana. Kazał on wznieść w nowym majątku wierną kopię dworu z Lucjanowie. Z początkiem XX wieku dwór nie nadawał się praktycznie do zamieszkania; kiedy Grodkowice zostały objęte przez Władysława Żeleńskiego, bratanka i imiennika Żeleńskiego - kompozytora, dziedzic rozpoczął budowę nowej siedziby rodowej.
Zaprojektowanie jej powierzył znanemu krakowskiemu architektowi, Teodorowi Talowskiemu. Pałac w Grodkowicach wybudowany został w roku 1902, w eklektycznym stylu stanowiącym konglomerat elementów architektury romantycznej i neorenesansowej oraz niemieckiego modernizmu. Jest to budynek piętrowy, wzniesiony z czerwonej cegły i jasnego kamienia, oparty na planie zbliżonym do kwadratu. W elewacji ogrodowej na osi środkowej znajduje się trójboczny ryzalit; obok niego loggie i narożna wieża oraz weranda. Główne wejście prowadzi do piętrowego westybulu, otoczonego drewnianym gankiem, z którego dostać się można do wszystkich pomieszczeń, z wyjątkiem gabinetu pana (prowadziło doń osobne przejście z werandy i drugie z kredensu) oraz aneksu mieszczącego kuchnię i pomieszczenia pomocnicze. Na piętro prowadziła klatka schodowa obok kuchni; przez ganek obiegający od wewnątrz piętro można było dostać się do pozostałych pomieszczeń.
Nad głównym wejściem znajduje się sentencja Sibi amico et posteritati, "Sobie, przyjacielowi i potomności". Pałac, choć interesujący z wyglądu, niezbyt dobrze wspomina w swych pamiętnikach ostatni dziedzic Grodkowie, Karol Żeleński: "Pod każdym względem okropny. (...) Ani pałac, ani dwór. Ani jednej werandy od strony słońca. Panował wtedy kult cienia, chroniono wypieszczoną cerę pod parasolką". Po 1945 roku majątek Żeleńskich został upaństwowiony i przekazany w całości Instytutowi Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Obecnie, w pałacu znajduje się siedziba Dyrekcji Zakładu Doświadczalnego Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.

Od niedawna w Pałacu mieści się również kompleks szkoleniowo- hotelowy a w stylowym wnętrzu organizowane są przyjęcia wszelkiego rodzaju. W pałacu prowadzona jest działalność kulturalno- artystyczna przez co obiekt stał się wizytówką gminy Kłaj.

Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizję.

Na terenie całego pałacu możliwość darmowego korzystania z wi-fi.

Wesela:
Jeśli chcesz mieć romantyczne przyjęcie weselne w stylowym wnętrzu i niepowtarzalnej atmosferze - zapraszamy do Pałacu w Grodkowicach!

Miejsce to wyjątkowe - stylowe wnętrza, pałacyk otoczony oazą zieleni, która izoluje od zewnętrznych hałasów, park nadający specyficzny klimat temu miejscu, naturalna klimatyzacja we wnętrzach (w lecie nie jest duszno w pomieszczeniach ze względu na ich wysokość), dogodny dojazd i przyzwoita odległość od Krakowa, piękne widoki na okolicę (Puszcza Niepołomicka i Pogórze Karpackie). Jednym słowem atmosfera dawnej siedziby ziemiańskiej.

Zajmujemy się wynajmem oraz całą organizacją łącznie z cateringiem. Mamy profesjonalną obsługę gastronomiczną: współpracujemy z kucharzami i kelnerami oraz krakowskimi restauracjami i firmami cateringowymi.

Pomożemy też w wystroju i aranżacji wnętrza na Waszą imprezę. Polecimy dobry zespół muzyczny grający do tańca, a także, na specjalne życzenie, sprowadzimy klasycznych instrumentalistów, którzy zagrają w tle np. przy obiedzie czy kolacji. W parku można robić sesje zdjęciowe w zieleni i przy fontannie, jest możliwość rozkładania dużych namiotów na terenie parku, robienia grilla, ogniska itp. Pałac mieści 150 osób (wesele tradycyjny układ stołów) i 300 - 350 osób (bankiet z bufetem szwedzkim, z wykorzystaniem namiotów w ogrodzie do 1000 osób).

Szkolenia, bankiety:
Jeśli zamierzasz urządzić szkolenie, zjazd, konferencję, bankiet, uroczystą kolację czy spotkanie w niecodziennym miejscu - polecamy gorąco nasz Pałac!
Na długo w Waszej pamięci pozostaną wrażenia z pobytu w tym obiekcie.

Miejsce to wyjątkowe - stylowe wnętrza, pałacyk otoczony oazą zieleni, która izoluje od zewnętrznych hałasów, park nadający specyficzny klimat temu miejscu, naturalna klimatyzacja we wnętrzach (w lecie nie jest duszno w pomieszczeniach ze względu na ich wysokość), dogodny dojazd i przyzwoita odległość od Krakowa, piękne widoki na okolicę (Puszcza Niepołomicka i Pogórze Karpackie). Jednym słowem atmosfera dawnej siedziby ziemiańskiej.

Pałac Żeleńskich w Grodkowicach oferuje liczne atrakcje dla grup zorganizowanych, uczestników, szkoleń i bankietów, itp. należą do nich
- występy grup folklorystycznych
- pokazy walk rycerskich
- pokazy dawnego tańca( XVI, XVII w )
- pokazy sztucznych ogni
- przejażdżki samochodem retro po okolicy
- pokazy robienia witraży
- zwiedzanie dawnego majątku ziemskiego i opowieści o historii dawnej siedziby ziemiańskiej Żeleńskich
- ekspozycje i pokazy (też nauka) związane z zanikającymi dawnymi rzemiosłami (garncarstwo, wikliniarstwo, bednarstwo i in.)
- degustacja oraz ekspozycja wiejskich produktów konsumpcyjnych oraz tradycyjnych wyrobów kulinarnych
- jazda konna na padoku i po okolicy (wyremontowane przypałacowe stajnie, w których min. mieści się hotel dla koni)
- przejażdżki bryczką oraz saniami
- ognisko, grill
- pobyty z kulturą (zajęcia z muzykami, aktorem, plastykiem, choreografem) podczas których goście będą mogli w zabawowej, nie stresowej atmosferze nauczyć się grać (też na dawnych, rzadkich instrumentach jak lutnia, viola da gamba, flety proste), recytować i dobrze czytać teksty, malować i rzeźbić, tańczyć dawne tańce
- koncerty (muzyka dawna, muzyka romantyczna i neoromantyczna - m.in. fortepian i kwartet smyczkowy oraz harfa, gitara, duet gitarowy),muzyka folkowa, muzyka rozrywkowa, muzyka taneczna, oraz muzyka w tle (podczas konsumpcji)
- programy z udziałem znanych aktorów (m.in. Edward Lubaszenko, Jerzy Trela)
- spotkanie z Stanisławem Janickim ("W starym kinie") połączone z projekcją filmów

- Ponadto:
- w parku można postawić duży namiot (namioty) na imprezy plenerowe
- możliwość noclegu na miejscu, w pokojach i apartamentach w pałacu oraz w pobliskich hotelikach (dowóz busami)
- oferujemy też powierzchnię wystawienniczą we wnętrzach pałacu

Pałac Żeleńskich — Udogodnienia i wyposażenie

Telewizor / sala telewizyjna
Ogród

Aktywny wypoczynek w okolicy — Grodkowice

Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
 • gość
  Dodano: 4 marca 2013 16:55

  Ocena:
  4,6/5Szczegóły oceny
  Cena w stosunku do oferty
  4,5/5
  Udogodnienia i wyposażenie
  4/5
  Oferty dodatkowe i rozrywka
  5/5
  Lokalizacja
  5/5
Pokaż więcej ocen »
Zapytaj o wolne miejsca
od 150 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV300 zł za pokój
Apartament 2-osobowy z łazienką, TV500 zł za całość
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka
Informacje dodatkowe:
Wyżywienie w cenie: śniadania (BB)