Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Gospodarstwo Gościnne "Leszczyna", Nowa Wieś Wielka 39
od 35 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Agroturystyka:Gospodarstwo Gościnne "Leszczyna"
Adres:Nowa Wieś Wielka 39
Ilość miejsc:9 miejsc noclegowych, 5 pokoi
Aktywny wypoczynek:Mountainboarding / Dirtboarding, Narciarstwo, Narciarstwo biegowe, Snowboard, Trekking, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
 • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
 • Zapytaj o wolne miejsca
Gospodarstwo Gościnne "Leszczyna"
 • PL
 • EN
 • DE
 • RU
Nowa Wieś Wielka położona jest na Pogórzu Kaczawskim w obrębie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Otoczona lasami stanowi ostoję zwierzyny (sarny, jelenie, muflony, dziki, zwierzyna płowa) i miejsce pracy mieszkańców wsi. Leży wzdłuż osi północ – południe. Na jej południowym skraju znajduje się najwyższy punkt – góra Obserwator o wysokości 412 m n.p.m. a na krańcu północnym rzeka Młynówka wpływająca do Wąwozu Nowowiejskiego i dalej do Wąwozu Siedmicy. W dokumentach historycznych wieś wzmiankowana jest w 1399 roku, w którym to Książe legnicki Wacław I potwierdził przywilej górniczy. W środkowej części wsi stoi kościół p. w. Najświętszej Marii Panny z II połowy XV wieku. Większość zabudowań o budowie ryglowej pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku. W najbliższej okolicy godnymi uwagi są wąwozy Lipski i Myśliborski stanowiące rezerwaty przyrody, kościół pokoju w Jaworze oraz zabytki Złotoryi, Jeleniej Góry i Bolkowa. W okresie letnim istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oznaczonymi szlakami po terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Okoliczne lasy obfitują w grzyby. W okresie zimowym sporty narciarskie z dojazdem do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jakuszyc lub odległą o 25 km Łysą Górę ze sztucznie zaśnieżonymi trasami.

Gospodarstwo Gościnne „Leszczyna” powstało w 2007 roku po wyremontowaniu budynku mieszkalnego wzniesionego w I połowie XIX wieku.

Przy budynku usytuowany jest duży zadbany trawnik z nasadzeniami drzew i krzewów iglastych, parking, plac zabaw, niewielki staw oraz sad w przeważającej części składający się z leszczyn i orzecha włoskiego.

Gospodarstwo posiada 5 pokoi wynajmowanych przez cały rok. W tym są 3 pokoje dwuosobowe i 2 pokoje jednoosobowe, każdy wyposażony w telewizor i radio.

Do wyłącznej dyspozycji gości jest łazienka oraz aneks kuchenny z możliwością przygotowania posiłku wyposażony w niezbędny sprzęt i naczynia. Gościom zapewniamy spokój, czyste powietrze oraz miłą i uprzejmą obsługę.

Gospodarstwo Gościnne "Leszczyna" — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Parking
Dostęp do kuchni
Pralnia
Prasowalnia
Grill / miejsce na ognisko
Plac zabaw dla dzieci

Gospodarstwo Gościnne "Leszczyna" — Rozrywka

Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Aktywny wypoczynek w okolicy — Nowa Wieś Wielka

Mountainboarding / Dirtboarding w najbliższej okolicy
Narciarstwo w najbliższej okolicy
Narciarstwo biegowe w najbliższej okolicy
Snowboard w najbliższej okolicy
Trekking w najbliższej okolicy
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
 • gość
  Dodano: 4 marca 2013 16:55

  Ocena:
  4,9/5Szczegóły oceny
  Cena w stosunku do oferty
  5/5
  Udogodnienia i wyposażenie
  5/5
  Oferty dodatkowe i rozrywka
  5/5
  Lokalizacja
  4,5/5
Pokaż więcej ocen »
Zapytaj o wolne miejsca
od 35 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 1-osobowy z radio, TV35 zł za osobę
Pokój 2-osobowy z radio, TV35 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka