Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)
Gospoda, Sejny, Dusznica 31
od 35 zł za osobę Zapytaj o wolne miejsca
Schowek
Dodaj do schowka
Pokoje gościnne:Gospoda
Adres:Sejny, Dusznica 31
Ilość miejsc:12 miejsc noclegowych, 5 pokoi
Aktywny wypoczynek:Skutery wodne, Spływy kajakowe, Wędkarstwo, Żeglarstwo, Wypoczynek w siodle, Nordic walking, Wędrówki piesze, Trasy rowerowe
  • Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy. Kontakt z obiektem możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy poniżej. Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, skontaktuj się z obsługą serwisu.
  • Zapytaj o wolne miejsca
Gospoda
  • PL
  • EN
  • DE
  • RU
GOSPODA WITA!

Położona jest w malowniczej miejscowości Dusznica, nad jeziorem Hołny.
Sala restauracyjna, z barem oraz wyjściem na taras stwarzają niepowtarzalny klimat i atmosferę.

Serwujemy tu dania kuchni polskiej jak i tradycyjne litewskie przysmaki (kartacze, czenaki, soczewiaki, bliny litewskie, kołduny, kiszka ziemniaczana).
Smaczne jedzenie, profesjonalna organizacja.

W swojej ofercie mamy organizację imprez okolicznościowych, jak również kameralnych spotkań rodzinnych, towarzyskich i biznesowych oraz catering.

Usytuowanie gospody przy przejściu granicznym w Ogrodnikach umożliwia łatwy i szybki dojazd np. podróżującym na Litwę. Gospoda przez cały rok gościom udostępnia pokoje 2-3 osobowe, wyposażone w łazienkę z prysznicem. Wszystkie pokoje posiadają TV.

SEJNY – miasteczko położone w północno-wschodniej części Polski, niedaleko granicy z Republiką Litewską. Liczy ponad 6000 mieszkańców, w tym 1500 Litwinów. Dużo Litwinów zamieszkuje okoliczne wsie takie, jak: Dusznica, Żegary, Burbiszki, Klejwy, Łumbie, Romanowce, Ogrodniki i inne. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki “Seina” płynącej przez miasto. W źródłach historycznych pierwszy raz nazwa Sejny została użyta w 1522 roku w akcie króla polskiego Zygmunta Starego do Jana Wiśniowieckiego. Prawa miejskie Sejny otrzymały w roku 1563. Działający tutaj Zakon Dominikanów w różnoraki sposób starał się popularyzować Sejny. W latach 1619-1632 dominikanie wybudowali kościół Najświętszej Marii Panny oraz św. Jerzego i św. Jacka. W roku 1760 dobudowali dwie wieże w stylu barokowym. W 1519 roku z Prus do bazyliki została przywieziona cudowna figura Matki Bożej (z XV wieku). Legenda głosi, że w roku 1656 cudowna figura Matki Boskiej uratowała Sejny od najazdu rosyjskiego. Od tego czasu po dzień dzisiejszy w dni świąt nawiedzenia Marii Panny oraz Matki Boskiej Różańcowej Sejny są celem pielgrzymek. W 1602 r. w Sejnach została otwarta drukarnia dominikanów, w której w 1863 r. wydrukowano pierwsze publikacje w języku litewskim w tym regionie. W 1906 r. została założona drukarnia “Šaltinis”, w której wydano kilka milionów książek i czasopism. Przed I wojną światową Sejny stały się ważnym ośrodkiem prasy litewskiej. W 1768 r. w Sejnach otwarto litewską szkołę podstawową. W 1826r. do pomieszczeń sejneńskiego klasztoru dominikańskiego zostało przeniesione seminarium duchowne z Tykocina. Większą część jego uczniów stanowili Litwini. W roku 1897 biskupem Sejn został Antanas Baranauskas. W 1918 r. zostało otwarte litewskie gimnazjum stowarzyszenia “Žiburys”, a w 1919 r. w pomieszczeniach drukarni “Šaltinis” otwarto litewskie gimnazjum żeńskie. Obecnie w Sejnach znajduje się Konsulat Republiki Litewskiej, od 1999 roku działa Dom Litewski, w którym koncentruje się życie kulturalne Litwinów z okolic.

Gospoda — Udogodnienia i wyposażenie

Internet WiFi
Parking
Room serwis
Restauracja / wyżywienie na miejscu
Prasowalnia
Sala konferencyjna

Gospoda — Rozrywka

Drink bar

Rozrywka w okolicy — Sejny

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w najbliższej okolicy

Aktywny wypoczynek w okolicy — Sejny

Skutery wodne w najbliższej okolicy
Spływy kajakowe w najbliższej okolicy
Wędkarstwo w najbliższej okolicy
Żeglarstwo w najbliższej okolicy
Wypoczynek w siodle w odległości ok. 1 km
Nordic walking w najbliższej okolicy
Wędrówki piesze w najbliższej okolicy
Trasy rowerowe w najbliższej okolicy
captchazmień obrazek
pola wymagane zostały oznaczone symbolem
Jeszcze nikt nie polecił tego obiektu.+ Dodaj swoją opinię
Zapytaj o wolne miejsca
od 35 zł za osobę
Dostępne miejsca noclegowe:
Pokój 1-osobowy z łazienką, TV50 zł za osobę
Pokój 2-osobowy z łazienką, TV40 zł za osobę
Pokój 3-osobowy z łazienką, TV35 zł za osobę
Pokój 4-osobowy z łazienką, TV35 zł za osobę
Zapytaj o wolne miejsca
Dodaj do schowka