Wernisaż wystawy "Technicolor" Zuza Gadomska
To zbiór ilustracji architektury, które stworzone zostały z myślą o tej konkretnej wystawie.
Gdzie?
Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
24 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Sztuka Wyboru

Sztuka Wyboru otwiera swe podwoje dla wystawy prac Zuzy Gadomskiej "Technicolor". Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 18:00, w przestrzeniach Sztuki Wyboru w Gdańsku przy ulicy Juliusza Słowackiego 19.

Technicolor z punktu widzenia technologicznego to proces obróbki światłoczułego materiału we wczesnym stadium. Proces ten pozwala na otrzymanie naturalnego, choć nieco zbyt intensywnie nasyconego kolorowego obrazu. To znany proces obróbki, ceniony przede wszystkim za nasycenie barw oraz szczególną intensywność.

Dla Zuzy Gadomskiej Technicolor to tytuł wystawy, podczas której prezentuje swe nowe prace. To zbiór ilustracji architektury, które stworzone zostały z myślą o tej konkretnej wystawie. Tytuł zaczerpnięty jest ze świata filmowego. W procesie Technicolor obraz filmowy zyskiwał jaskrawsze odcienie i to stało się właśnie inspiracją do wprowadzenia całkowicie nowych palet kolorów w świat architektury. W centrum wystawy znajdują się obiekty należące do nurtu modernistycznego, przede wszystkim obiekty z dwudziestego wieku. Modernizm podyktował nowy nurt w architekturze. Zuza Gadomska czyni starania, by odświeżyć postrzeganie obiektów. Starania te dedykuje nam, publiczności odwiedzającej wystawę.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zuza Gadomska jest ilustratorką i graficzką pracującą w Trójmieście. Weszła w rolę ilustratorki, ponieważ uświadomiła sobie, że nie chce pracować ani jako skandynawistka (ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego), ani jako architektka (absolwentka Wydziału Architektury - Politechnika Gdańska). Zuza Gadomska jest kompletnym samoukiem, więc jak łatwo przewidzieć, je nauka będzie trwała przez całe życie. Artystka jest zakochana w architekturze modernistycznej oraz rasowej typografii.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl