Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Wystawy Pejzaże Antropocenu

Wernisaż Wystawy Pejzaże Antropocenu
 
Nowa fazę geologowie zdołali zdefiniować jako tak zwany antropocen, który czasami nazywa się Nową Ludzką Epoką.
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?18 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki bardzo serdecznie zaprasza Państwa na wernisaż wystawy, pod nazwą: "Pejzaże Antropocenu". Zapraszamy również na rozmowę i spotkanie z artystami, którzy biorą udział w naszej wystawie. Moderatorem jest ad. doktor Roman Lewandowski. Zaś projekt wystawienniczy jest poświęcony problemowi oddziaływania ludzkiego na naturalne środowisko, które natomiast w rezultacie aneksji oraz ingerencji kulturowych uległo stopniowej, ale również nieodwracalnej degradacji.

Warunki klimatu stabilne, zwłaszcza zaś występowanie stałej temperatury patrząc na przestrzeń ostatnich dwunastu tysięcy lat jest czynnikiem, który sprzyja rozwojowi rolnictwa oraz osiedlaniu się społeczności niegdyś wędrownych. Ten constans jednak został podważony w wieku XVII, w momencie kiedy zachodnia kultura w granicach naukowej rewolucji zdołała wypracować paradygmat tak zwanego "podboju natury", który został wsparty, miedzy innymi przez filozoficzne autorytety: Francis Bacon, który dowodził, iż natura stworzona została przez Boga, później zaś udostępniono ją dla ludzi, aby móc ulżyć ich wielkim potrzebom.

Stanowisko to zostało zwieńczone zapoczątkowaną w wieku XVIII przemysłowa rewolucja, która równocześnie przyczyniła się do skonfliktowania i to nieodwracalnego człowieka z naturalnym środowiskiem. Ostatnia geologiczna epoka - zaistniała w konsekwencji cywilizacji industrialnej - w poprzednim stuleciu skończyła się. Nowa fazę geologowie zdołali zdefiniować jako tak zwany antropocen, który czasami nazywa się Nową Ludzką Epoką.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Na wernisaż wystawy zapraszamy już 18-go stycznia 2018 roku, do Ustki, do Centrum Aktywności Twórczej, znajdującego się przy ulicy Zaruskiego M. 1a. Zaczynamy o godzinie 18:00, wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl