Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Z peryferii"
Jednym z rezultatów globalizacji, tworzonej na naszych oczach jest fenomen fragmentaryzacji wielkich narracji oraz ucieczka człowieka do żywiołu peryferyjności.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
23 stycznia 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

"Z peryferii": Krzysztof Maniak, Andrzej Ciesielski, Paweł Matyszewski, Daniel Rycharski, Zdzisław Pacholski, Sergey Shabochin, Łukasz Surowiec, Sylwia Starkowska i Weronika Teplicka. Kuratorami wystawy są: Roman Lewandowski i Edyta Wolska.

Jednym z rezultatów globalizacji, tworzonej na naszych oczach jest fenomen fragmentaryzacji wielkich narracji oraz ucieczka człowieka do żywiołu peryferyjności. Współczesna jednostka, jak się okazuje jest zmęczona ideologią „ufortyfikowaną”, znajdująca się w architektonicznym oraz urbanistycznym dyskursie, zatem wybiera życie z daleka od miasta, albo na marginesach wielkich centrów kulturowych.

W tym zdecentrowanym oraz na pozór tylko „fragmentarycznym” świecie można ponownie znaleźć swój spokój, a także uzyskać wolność w małych lokalnych lub prywatnych opowieściach, jakie pomimo swojej efemeryczności są potencjalnie jedyną gwarancją naszej swobody, czy niezależności. Artysta współczesny, który wybiera intencjonalnie swoje funkcjonowanie na prowincji, czy na przedmieściach, albo preferuje on suburbia, to intencjonalnie wchodzi do roli trickstera, przyjmując zatem postawę bardzo ambiwalentną oraz pełną wieloznaczności. Bowiem Trickster stosuje paradoks, pastisz, żongluje metaforami, a także z wielką łatwością przychodzi mu przemieszczanie się, przy czym nie są mu obce rewiry codzienności lub świat marginesu i brulionu. To wszystko stanowią ekwiwalenty strategii, jakie można odnajdywać w twórczości artystów, którzy tworzą na obrzeżach głównego nurtu artystycznego oraz poszukujących wolności znajdującej się poza dyskursem akademickim.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Z peryferii", który odbędzie się już 23-go stycznia 2020 roku, w usteckim Centrum Aktywności Twórczej, znajdującym się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorem jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl