Wernisaż Wystawy „Czy może Pani sprawdzić, czy sny nie zaplątały mi się we włosach?”

Wernisaż Wystawy „Czy może Pani sprawdzić, czy sny nie zaplątały mi się we włosach?”
Wystawa jest próbą uchwycenia wyraźniejszej z biegiem czasu tendencji występującej w sztuce artystek polskich, która polega na sięganiu po motywy, czy wątki charakterystyczne dla myślenia magicznego
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
5 lipca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 5-go lipca 2018 roku, w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, znajdującym się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się o godzinie 18:00. Jego organizatorem jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Basia Bańda, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Magdalena Moskwa, Alex Urban i Erwina Ziomkowska - artystki biorące udział w wystawie. Zaś kuratorką wystawy jest Marta Kudelska. Wystawa jest próbą uchwycenia wyraźniejszej z biegiem czasu tendencji występującej w sztuce artystek polskich, która polega na sięganiu po motywy, historie, czy wątki charakterystyczne dla tak zwanego: myślenia magicznego. Zaprosiliśmy w tym celu artystki, których twórczość pełna jest fantastycznych postaci, usytuowanych przez kulturę na granicy snu i jawy, zjaw, duchów i wampirów.

Zatem głównym celem wystawy jest uchwycenie ulotnych narracji oraz próbo odpowiedzenia na pytanie, co takie widmowe postaci potrafią powiedzieć nam o współczesności. Lub też jakie wyzwanie nieść mogą dawne legendy, baśnie, podania dla nas obecnie. Równocześnie sama wystawa powinna być swoistą próbą utworzenia opowieści, w której bardzo istotny będzie kontekst lokalny, czyli historia Baszty Czarownic oraz uroczysko położone w Ustce.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl