Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Wernisaż Fotografii "Północne Opowieści"

Wernisaż Fotografii "Północne Opowieści"
 
Autor zdjęć twierdzi, że do decyzji o podróży skłoniły go intensywna miłość do natury oraz pasja bezkresnych włóczęg i fotografowanie.
gdzie?Sztuka Wyboru
Juliusza Słowackiego 19, 80-257 Gdańsk
kiedy?12 marca 2017 od 18:30 do 20:30
organizatorSztuka Wyboru

Norweska natura oducza narzekania, tym samym uczy jak gloryfikować życie i zdecydowanie skłania do refleksji. 12 marca w gdańskiej galerii Sztuka Wyboru, z siedzibą przy ulicy Juliusza Słowackiego 19 odbędzie się wernisaż fotografii "Północne Opowieści".

Autor zdjęć twierdzi, że do decyzji o podróży skłoniły go intensywna miłość do natury oraz pasja bezkresnych włóczęg i fotografowanie. W Norwegii planował spędzić wyłącznie pięć miesięcy podczas prac nad międzynarodowym dyplomem, a ostatecznie spędził tam prawie cały rok. Studiował, pracował, podróżował z aparatem i plecakiem w ręku, poświęcając na to każdą wolną chwilę. W tym czasie zwiedził prawie całe zachodnie wybrzeże poczynając od fiordów blisko Stavanger, aż po wyspy i góry w okolice Bergen. Na liście znalazły się fiordy w pobliżu Ålesund oraz dzika, arktyczna północ. Wszystkie odbyte podróże oraz wspomnienia dokumentował za pomocą aparatu tworząc mnóstwo zdjęć. Zamieszczał je na swojej stronie "More Outside".

W trakcie spotkania w galerii Sztuka Wyboru opowie o swoim sposobie na poznawanie Norwegii, o dzikiej norweskiej naturze, wtapianiu się w kulturę lokalną, wyraźnych dysproporcjach w mentalności mieszkańców północy i południa, o życiu w trakcie dnia i nocy polarnej oraz o przyjaźniach, które się pojawiły oraz po prostu o mieszkaniu u Norwegów. Podzieli się z publicznością praktycznymi radami jak podróżować lekko i żyć tanio, gdzie dotrzeć, gdzie i kiedy zachwycić się zorzą polarną, czyli innymi słowy, jak przygotować się praktycznie do podróży w głąb Norwegii. Tłem prezentacji autora zdjęć będzie wystawa norweskich fotografii oraz slajdy, w których zamknęły się wspomnienia najciekawszych i najpiękniejszych miejsc, które odwiedził podróżnik oraz ludzie, dzięki którym Norwegia stała się drugim domem podróżnika.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl