Wernisaż Wystawy Pawła Króla „Fiksum Dyrdum"

Wernisaż Wystawy Pawła Króla „Fiksum Dyrdum"
Wystawa prezentuje szereg plastycznych technik, do jakich artysta sięga z wielką chęcią, jak między innymi: malarstwo, rysunek, grafika, plakat, czy kolaż tradycyjny oraz cyfrowy.
Gdzie?
„Plama” Gdański Archipelag Kultury
Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Kiedy?
18 marca 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
"Plama" Gdański Archipelag Kultury w Gdańsku

Razem z nadejściem cieplejszej pory roku - ukochanej Wiosny, w gdańskiej Galerii "Plama" zagości wiosenny oraz pogodny klimat. Zaprezentujemy Państwu wystawę prac Pawła Króla, pod tytułem: „Fiksum Dyrdum". Publiczność świetnie zna twórczość artysty z publicznej przestrzeni. W tamtym roku plakat Króla wypromował słynny festiwal FETA. Częściowo zabawne, a głównie wypełnione niezwykłymi bohaterami grafiki, kolaże, obrazy, a także eksperymenty - to składowe wystawy „Fiksum Dyrdum”.

Wystawa prezentuje szereg plastycznych technik, do jakich artysta sięga z wielką chęcią, jak między innymi: malarstwo, rysunek, grafika, plakat, czy kolaż tradycyjny oraz cyfrowy. Artysta pragnie zaprezentować Państwu mieszankę swych inspiracji, motywów, zajawek, jak również mniej, czy bardziej udanych artystycznych eksperymentów. Ma nadzieję, że wywoła u Państwa emocje, jakie towarzyszą tworzeniu prac. Fiksum Dyrdum po prostu. Serdecznie zaprasza Państwa Paweł Król.

W trakcie wernisażu będzie miała miejsce aukcja charytatywna. Zostanie zlicytowany rysunek, jaki stał się podstawową bazą do plakatu FETY 2019.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Artysta - Paweł Król studiował na Wydziale Edukacji na krakowskiej Artystycznej Akademii Pedagogicznej (1998–2003). Zajmuje się on malarstwem, plakatem, grafiką oraz ilustracją. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne w naszym kraju, a także poza jego granicami. Finalista licznych plastycznych konkursów, jak między innymi: zwycięzca w konkursie na plakat podczas Festiwalu Transatlantyk (2014) i w konkursie na plakat podczas gdańskiego Festiwalu Feta (2019). Pracuje oraz mieszka w mieście Gdańsk. Został nagrodzony na katowickim Biennale Plakatu.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 18-go marca 2020 roku, do gdańskiego Archipelagu Kultury "Plama", znajdującego się przy ulicy Pilotów 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl