Wernisaż wystawy instalacji i obrazów Karoliny Wojnowskiej-Paterek "Nowa Planeta"

Wernisaż wystawy instalacji i obrazów Karoliny Wojnowskiej-Paterek "Nowa Planeta"
Pod presją podnoszącej się temperatury, sztuczne tworzywa przybierać mogą kształty organiczne upodobnione do form pochodzących ze świata organizmów żywych.
Gdzie?
Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
Kiedy?
3 marca 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Nadbałtyckie Centrum Kultury

Pod presją podnoszącej się temperatury, sztuczne tworzywa przybierać mogą kształty organiczne upodobnione do form pochodzących ze świata organizmów żywych. Ich szczątki przypominają do złudzenia szczątki stworzeń żywych. Czy archeolodzy znajdą w przyszłości szczątki pozostałe po organizmach żywych naszych czasów, a także plastikowych pojemnikach?

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę instalacji i obrazów Karoliny Wojnowskiej-Paterek pod tytułem: "Nowa Planeta". Artystyczna instalacja, pod nazwą: „Nowa Planeta” ukazuje procesy zmiany produkowanych przez ludzi sztucznych tworzyw, jakie stają się częścią samej przyrody - pod presją podnoszącej się wciąż temperatury tworzywa mogą przybierać formy organiczne bardzo podobne do form pochodzących ze świata organizmów żywych. Planeta wchłania nowe części, a także się przeobraża. Ważną częścią instalacji stały się lmy pochodzące z procesów tworzenia. Pojemniki plastikowe za sprawą ciepła mogą zmieniać formę, mogą nawet przeobrażać się do form organicznych, łączyć się ze światem roślinnym. Każdy z fragmentów zaprezentowanej rzeźby jest zbudowany ze zużytego wcześniej plastiku. W nasze instalacje są wbudowane także czaszki zwierzęce.

Karolina Wojnowska-Paterek jest artystką oraz architektką. W czasie ostatnich 10 lat, pracowała ona w Singapurze i brała udział w różnorakich projektach architektonicznych oraz artystycznych. W swym dorobku posiada prace malarskie, jak również rzeźbiarskie, czy eksperymentalne instalacje artystyczne, które wykorzystują światło oraz barwy, by stworzyć przestrzeń i formę. W roku 2017 zyskała stopień dr sztuki, skończyła także Architekturę na Wydziale Architektonicznym Politechniki Gdańskiej. Po studiach przez wiele lat zajmowała się artystyczną działalnością, jak również projektowaniem i stąd wziął się interdyscyplinarny charakter twórczej pracy artystki. Instalacja artystyczna, pod tytułem: „Nowa Planeta” jest jedną z ostatnich prac Wojnowskiej, jaka powstała po podróży odbytej do Indonezji, gdzie urokliwe magiczne miejsca znikają wręcz w oczach, zaś ocean nosi tony plastiku.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 3-go marca 2020 roku, do gdańskiego Nadbałtyckiego Centrum Kultury - Ratusza Staromiejskiego, znajdującego się przy ulicy Korzennej 33/35. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Organizatorem wydarzenia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl