Tydzień Chiński
Głównym elementem prezentacji tradycji, zwyczajów i kultury mają być pokazy filmów, warsztaty, wystawy, a także spotkania z artystami.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
13 października 2018 od 12:00
Organizator
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Odkryjcie Państwo sztukę Dalekiego Wschodu, w trakcie Tygodnia Chińskiego, który odbędzie się już od 12-go do 21-go października, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Cykl Teatry Europy jest organizowany od roku 2014 dzięki Teatrowi Szekspirowskiemu oraz Fundacji Theatrum Gedanense. Cykl ten rozwija się systematycznie ku Teatrom Świata. Na jesieni czeka na Państwa spotkanie z różnorodną, barwną oraz zaskakującą kulturą chińską. Program Tygodnia Chińskiego, odbywającego się w GTS, który jest organizowany razem z Shanghai Municipal Administration of Culture, Film, Radio i TV zobaczycie Państwo zarówno teatr tradycyjny oraz taniec, połączone również z prezentacją różnych sztuk walki, malowaniem masek, kostiumami, kaligrafią chińską, jak również współczesne oblicze kultury Chin, ze szczególnym naciskiem na najludniejsze, największe oraz najbogatsze miasto, czyli Szanghaj. Głównym elementem prezentacji tradycji, zwyczajów i kultury mają być pokazy filmów, warsztaty, wystawy, a także spotkania z artystami.

W programie: o godzinie 12:00 odbędzie się spektakl przeznaczony dla dzieci, pod tytułem: "Magia Lalek", czyli Shanghai Puppet Theatre. Jest to tradycyjny lalkowy teatr chiński, pochodzący z Szanghaju wystąpi przed Wami w Teatrze Miejskim Miniatura w granicach Tygodnia Chińskiego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

O godzinie 14:00 wystąpi Gdański Teatr Szekspirowski. Chiny nieodkryte, spotkania z Cui Ke, czyli Dyrektorem Narodowego Chińskiego Biura Turystyki, znajdującego się w Budapeszcie.
O godzinie 19:00 spektakl, pod tytułem: "Ja, Hamlet" i Opera Kunqu.

Czterysta lat historii Chin - Państwa Środka, cztery postaci szekspirowskie, jedne człowiek.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl