Ted Nemeth w Gdańsku! Gość: The Cassino

Ted Nemeth w Gdańsku! Gość: The Cassino
Ted Nemeth w swej nazwie nie odnosi się do żadnej osoby istniejącej, jest to po prostu krzyżówka imion oraz nazwisk Richarda Nemeth`a oraz Teda Bundy'ego.
Gdzie?
Wydział Remontowy
Pl. Solidarności 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
4 kwietnia 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Ted Nemeth, to grupa powstała latem roku 2010 w Łodzi, kiedy to miało miejsce zorganizowane przez przyjaciół muzyków spotkanie. Ted Nemeth w swej nazwie nie odnosi się do żadnej osoby istniejącej, jest to po prostu krzyżówka imion oraz nazwisk Richarda Nemeth`a oraz Teda Bundy'ego. Panowie, kiedy zakładali zespół zdecydowali się grać i tworzyć właśnie pod taką nazwą. Muzyka, którą tworzy kwartet z racji instrumentarium jest gitarowa, a jeśli pod uwagę weźmiemy miejsce- garażowa. Opracowania tekstowe są po polsku. Ted Nemeth to ich synteza, kompromis i wypadkowa współpracy między muzykami a instrumentami za sprawą czego powstaje niepowtarzalna wymiana energii. Pod koniec roku 2015 na rynku muzycznym ukazała się debiutancka płyta zespołu pod tytułem "Ostatni krzyk mody". Muzycznym producentem jest Paweł Cieślak, a płyta została wydana i wypromowana przez wytwórnie muzyczną S.P. Records.

Ich kolejna płyta pod tytułem "CTRL C" ukazała się w roku 2017. I tutaj podobnie jak w przypadku pierwszego krążka, odpowiedzialnym za brzmienie był Paweł Cieślak ze studia Hasselhoff Studio, który to bez zastanowienia może być nazywany 5-tym członkiem grupy, czego dowodem jest poprzedni album zespołu, który wyciska z Ted Nemeth to, co najlepsze. Album zawiera aż jedenaście premierowych kawałków.

The Cassino- to zespół, który powstał w roku 2013 w Braniewie. Inicjatorami powstania grupy byli Piotr Dawidek i Hubert Wiśniewski. Duet perkusisty oraz gitarzysty i wokalisty w krótki czasie poszerzył się o basistę. Zespół szybko zaczął się rozwijać do czego przyczynił się występ w 11 edycji muzycznego programu, emitowanego w telewizji Polsat o nazwie "Must Be The Music". Adam Sztaba docenił talent Huberta Wiśniewskiego mówiąc, że jest wspaniałym wokalistą. Od początku istnienia grają muzykę własną, eksperymentują z rockiem z bluesem oraz z indie, przez co zyskali sobie uznanie podczas wielu polskich festiwali. Na swoim koncie mają między innymi zwycięstwo "Rockowania 2016" odbywającego się w Mławie oraz "Miasto rocka 2016", odbywającego się w Babimoście, gdzie jurorami byli Paweł Sztompke z Polskiego Radia, Przemysław "Jah Jah" Frankowski z Antyradia. Ich debiutancka EP-ka na rynku muzycznym ukazała się w roku 2017.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zapraszamy Państwa serdecznie już 4 kwietnia 2019 roku o godz. 19.00 do Gdańska do Wydziału Remontowego.
Cena biletu: 25 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl