Spotkanie z Marcinem Mellerem

Spotkanie z Marcinem Mellerem
Gruzja to dla wielu nadal nieodkryte tereny. Ci, którzy je poznali twierdzą, ze to fascynujące miejsce.
Gdzie?
Bibliotek Filia nr 26-im. Jakuba Wejhera
Gospody 3b, 80-344 Gdańsk
Kiedy?
13 czerwca 2018 od 18:00
Organizator
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

13 czerwca Biblioteka Publiczna nr 26 imienia Jakuba Wejhera w Gdańsku gościć będzie Marcina Mellera. Spotkanie dedykowane zostało nowej, uzupełnionej bestsellerowej książce „Opowieści z Gruzji. Gaumardżos!" poświęconej Gruzji.

Marcin Meller to felietonista, autor „Opowieści terenowoprzygodowych. Między wariatami.” oraz zbioru felietonów zatytułowanych „Sprzedawca arbuzów”. Tematem rozmowy, która odbędzie się w Bibliotece imienia Jakuba Wejhera 13 czerwca, o godzinie 18:00 będą nowe uzupełnione wydania bestsellerowej książki, którą Marcin Meller napisał wspólnie z żoną, Anną Dziewit-Meller. Tytuł książki brzmi: „Opowieści z Gruzji. Gaumardżos!”. Serdecznie zapraszamy. Organizatorem spotkania jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna.

Marcin Meller, urodził się w 1968 roku. Syn Stefana i Beaty. Mąż Ani, tata Gucia i Basi. Z urodzenia warszawiak, z wykształcenia historyk, z zawodu dziennikarz. Aktualnie pisze do „Newsweeka” oraz pokazuje się programach TVN i TVN24. To zagorzały miłośnik okolic Reszla oraz kajaków. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller zredagował wspomniane już „Opowieści z Gruzji. Gaumardżos!”, samodzielnie „Opowieści terenowoprzygodowe. Między wariatami". Dwa lata temu ukazał się zbiór felietonów dziennikarza zatytułowany „Sprzedawca arbuzów”.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Gruzja to dla wielu nadal nieodkryte tereny. Ci, którzy je poznali twierdzą, ze to fascynujące miejsce. Pełne wysublimowanych smaków, wyjątkowych zapachów, niezwykłych brzmień muzycznych, bajkowych krajobrazów oraz życzliwych mieszkańców. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie byli w Gruzji oraz Ci, którzy odwiedzili ją choćby raz powinni czuć się zaszczyceni zaproszeniem zachęcającym do podróż po tej niezwykłej krainie. Przewodnikami staną się Anna Dziewit-Meller oraz Marcin Meller. Autorzy poszukają odpowiedzi na liczne pytanie. Pierwsze z ich brzmi: skąd w Gruzinach odnajdujemy tak głęboko zakorzenioną dumę? Kolejne: jak radzą sobie kobiety gruzińskie w świecie wypełnionym typowymi macho oraz na czym polega nienachalne gruzińskie traktowanie punktualności. Ale to nie wszystko. Autorzy przytoczą barwne, zabawne historie o Gruzinach opowiadane przez samych zainteresowanych. Marcin Meller oraz Anna Dziewit-Meller proponują oprowadzanie po górach oraz morskich wybrzeżach Gruzji. Najprawdopodobniej zdecydują się także na opowiedzenie historii gruzińskich, skoncentrują się na tematach związanych ze sztuką świętowania oraz niespotykanej radości życia.

Książka „Opowieści z Gruzji. Gaumardżos!” powstała z sympatii, miłości i przywiązania do Gruzji, to oczywiste. Autorzy mają jednak nadzieję, iż temat ten nie zdominował książki i nie zaślepił jej całkowicie. Z radością przyjęli fakt, że gruzińscy przyjaciele oraz kompanii gruzinofilscy wielokrotnie zżymali się czytając fragmenty książki. Autorzy nigdy nie kreowali się na obiektywnych obserwatorów Gruzji, nie kryją tego, że Gruzja opanowała ich całkowicie. Osoby, które miały okazję poznać Gruzję podczas lektury z pewnością uśmiechną się, może nawet wzruszą. Może wyrażą niepokój lub protest nawet. I tak ma być! Ci, którzy podróż do Gruzji mają na razie w planach, z pewnością przyspieszą decyzję. Wśród czytelników pojawią się z pewnością takie osoby, które sięgnęły po „Opowieści z Gruzji. Gaumardżos!” ze zwykłej ciekawości, to osoby, które po prostu lubią poczytać sobie interesujące historie z życia wzięte. Lektura ta zapełni kilka wieczorów i z pewnością uczyni je bardziej ożywczymi.

Serdecznie zapraszamy do Gdańska, ul. Gospody 3b miłośników literatury oraz przygody!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl