Wernisaż Grafik Mariusza Sładczyka „Połowinki z ekfrazą”

Wernisaż Grafik Mariusza Sładczyka „Połowinki z ekfrazą”
Grafika samego Mariusza Sładczyka jest przedstawieniem obdarzonym energią szczególną, pomimo jak się wydaje ascetycznej kompozycji.
Gdzie?
Biblioteka Oliwska Filia nr 2
Opata Jacka Rybińskiego 9, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
20 marca 2020 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Wyjątkowe zderzenie grafiki i poezji. Gdański Klub Poetów bardzo serdecznie Państwa zaprasza na wernisaż i ekfrazę prac Mariusza Sładczyka. Opowie Państwu o obrazach i o wystawie Mariusz Hoffman, który jest wiceprezesem Związku Polskich Plastyków Artystów, z Oddziałem w mieście Gdańsk. Poetów natomiast zaprezentuje Gabriela Szubstarska (Gdański Klubu Poetów).

Grafika samego Mariusza Sładczyka jest przedstawieniem obdarzonym energią szczególną, pomimo jak się wydaje ascetycznej kompozycji. Natomiast seria grafik, które ilustrują oblicza ludzkie, portretujące, janusowe oraz formalne, jest pokazywana publicznie, choćby na wystawie, pod nazwą: „Artyści Gdańska w Łodzi” (łódzka galeria „Na piętrze”), jest niezwykłą koncepcją energetyczną nowoczesnego przedstawienia bliskiego rysunkowi wrażliwością oraz ekspansywnością powieści graficznej. Wręcz wyczuwalna energia, która bije z prac graficznych Sładczyka kontrastuje z surowym często doborem środków wyrazu budując atmosferę ciekawości, niepokoju, uchwyca pewne napięcie i nastrój - bliżej nieokreślony stan emocjonalny, jaki pojawia się zwykle w trakcie odbioru oryginalnych, a także szczególnie uniwersalnych artystycznych treści. Rysunek Mariusza Sładczyka, odznacza się dość wysokimi technicznymi walorami. Niezwykła wręcz biegłość artysty w posługiwaniu się "krechami i kreskami" do wyrafinowanych i precyzyjnych przedstawień o prostej i niewymuszonej kompozycji sprawiła, iż spotkanie z rysunkami autora jest prawdziwą przyjemnością. Na tym poprzestajemy, ponieważ artysta pracuje jeszcze nad swoją wystawą, a cykl jego rysunków tworzony właśnie z wielką pasją staje się namacalny, a dokładniej stanie się to w ostatni poniedziałek miesiąca maj.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go marca 2020 roku, do gdańskiej Biblioteki Oliwska Filia nr 2, znajdującej się przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego 9. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Jego organizatorem jest natomiast Wojewódzka Biblioteka Publiczna.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl