Spektakl muzyczny "Filiżanka"
"Filiżanka" to opowieść o życiu dzieci w czasie II wojny światowej.
Gdzie?
SCEK - Stara Prochownia
Boleść 2, 00-259 Warszawa
Kiedy?
12 maja 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
SCEK - Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na muzyczny spektakl, pod tytułem "Filiżanka", który zostanie zaprezentowany w granicach cyklu, pod nazwą: „Niedziela z teatrem”. Wydarzenie odbędzie się już 12-go maja 2019 roku, w warszawskiej SCEK - Starej Prochowni, znajdującej się przy ulicy Boleść 2. Zaczynamy o godzinie 18:00 i Wydarzenie jest bezpłatne. Przedstawienie zdobyło nagrodę pierwszą Festiwalu Teatralnego Młodych, Warszawa rok 2019 - kategoria dziecięca.

"Filiżanka" to opowieść o życiu dzieci w czasie II wojny światowej. To jednak nie wojna, ale rodząca się przyjaźń pomiędzy dziećmi jest przewodnim tematem naszego spektaklu. Bohaterami są: Isrulik - chłopczyk, który handluje papierosami w getcie oraz Ida - dziewczyna, która pochodzi z domu inteligentów polskich, żyjąca w idyllicznej wojennej rzeczywistości, którą wykreowali jej rodzice. Wystąpią przed Państwem: Anna Sękal oraz Nikola Kłosowska.

Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów powyżej dziesiątego roku życia. Reżyseria: Zuzanna Zazulin i Renata Struzik, scenariusz: Renata Struzik i Agata Struzik-Nawrocka, muzyka: Arkadiusz Nawrocki, Agata Struzik-Nawrocka, kostiumy i scenografia: Renata Struzik, wokalne przygotowanie: Agata Struzik-Nawrocka, teatralne przygotowanie: Renata Struzik, ponad to głos z offu: Roman Urban i Agata Struzik-Nawrocka.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Ponad to w przedstawieniu wykorzystano: utwór „Isrulik” (muzyka M. Veksler, polskie słowa A. Głowacki i fragment Partity numer dwa na skrzypce solo Bacha.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl