Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Przegląd filmów fabularnych inspirowanych twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Przegląd filmów fabularnych inspirowanych twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego
 
Teraz zaprosimy Was na przegląd filmów fabularnych wybranych, powstałych opierając się głównie o życie twórcze Conrada.
gdzie?Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 Kino Port
Strajku Dokerów 5, 80-544 Gdańsk
kiedy?9 czerwca 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBiblioteka Manhattan

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wydarzenie, które odbędzie się w granicach obchodzenia Roku Conrada. Będzie to, tym razem, przegląd fabularnych filmów, zainspirowanych właśnie Josephem Conradem oraz jego twórczością: Conrad.fab.

W maju tego roku odbyły się pokazy dokumentów również o Josephie Conradzie. Teraz zaprosimy Was na przegląd filmów fabularnych wybranych, powstałych opierając się głównie o życie twórcze Conrada.

Program wydarzenia zakłada:
* "Smuga Cienia" - jest to film fabularny, wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i w Polsce, powstał natomiast w roku 1976. Reżyserem był Andrzej Wajda. Role zaś główne przypadły w udziale:
* Markowi Kondratowi
* Tomowi Wilkinsonowi
* Grahamowi Linesowi
* Berhardtowi Archardowi
* Piotrowi Cieślakowi
* Johnowi Bennettowi

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Scenariusz do tego filmu powstawał na motywach "Smugi cienia", czyli powieści autorstwa Josepha Conrada. Niedoświadczony, młody oficer handlowej marynarki, nazywa się Conrad i jest z pochodzenia Polakiem. Obejmuje pierwszy raz w swoim życiu dowodzenie nad statkiem handlowym. Jego zadanie polega na tym, by dostarczyć statek znajdujący się w Bangkoku do Singapuru, którego kapitan zmarł niespodziewanie. Na miejsce okazuje się, iż statek został zaniedbany, a załoga jest kompletnie niezdyscyplinowana. Jest jednak na pokładzie jeden marynarz, który posiada doświadczenie, ale jest on nieprzychylny kapitanowi.

Nazywa się I oficer Burns, jednak przed samym rejsem zaczyna chorować na wielce niebezpieczną cholerę. kapitan ulega prośbom oficera i pomimo jego złego samopoczucia zabiera go ze sobą w rejs. Skutkuje to tym, że na statku już wkrótce wybucha epidemia cholery. Niestety załoga nie posiada lekarstw, natomiast brak wiatru zatrzymuje całą wyprawę. Pomimo braku doświadczenia oraz wielu przeciwności losu kapitan doprowadza szczęśliwie statek do miejsca jego przeznaczenia. Realizowano film w Bułgarii, w Anglii, na Morzu Czarnym, a także w Bangkoku. Trwa on sto minut.

Zapraszamy zatem wszystkim chętnych 9 czerwca 2017 roku, do gdańskiego Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 Kino Port.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl