P.Unity - Nowy materiał- koncert w Żaku
Sami często mówią o sobie, że ich inspiracją są artyści Parliament/Funkadelic czyli nieco mniej popowy Prince, koncertyD’Angelo oraz Soultronics.
Gdzie?
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk
Kiedy?
29 lutego 2020 od 20:00
Za ile?
35 zł

Bartek Chaciński o ostatniej ich płycie pod tytułem "Pulp" napisał, iż jest to album zespołu, który bez wątpienia jest jednym z najlepszych zespołów koncertowych w kraju, wieńczącego etap docierania się grupy stołecznej, która inspirowała się funkiem, a także twórczością Prince’a oraz współczesnym R&B, niekiedy też i bluesem.

Sami często mówią o sobie, że ich inspiracją są artyści Parliament/Funkadelic czyli nieco mniej popowy Prince, koncertyD’Angelo oraz Soultronics. Jest to ich ukłon ku psychodelicznemu obliczu George’a Clintona oraz nieco brudnych brzmień kapeli Sly & The Family Stone.

Grupa buduje swoje brzmienia inspirując się również dorobkiem bardzo licznej grupy spadkobierców funkowych, hiphopowych gigantów takich jak na przykład: Snoop Dogg oraz A Tribe Called Quest, a także czerpiąc z neosoulowych scen, po beatowych oraz elektronicznych innowatorów, którzy skupiają się wokół labelu Brainfeeder. Znajdziemy także wpływ muzyki jazzowej na której wychowała się duża część zespołu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

P.Unity od roku 2014 pozostaje w niemalże niezmienionym składzie. Ich pierwsza płyta na rynku muzycznym ukazała się jesienią roku 2018 nakładem wytwórni muzycznej U Know Me Records. W chwili obecnej pracują nad nową płytą, inspirowaną klasycznym brzmieniem funkowym między innymi Stevie Wonderem czy Sly & The Family Stone. Kawałki z płyty "Mango" oraz "Pulp" w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowości usłyszą Państwo w wykonaniu P. Unity już 29 lutego 2020 roku o godzinie 20.00 w Klubie Żak w Gdańsku.
Cena biletu: 35 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl