Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Paweł Huelle - spotkanie autorskie

Paweł Huelle - spotkanie autorskie
 
Autor - Paweł Huelle przyszedł na świat w Gdańsku i mieszka tutaj po dziś dzień. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym był studentem filologii polskiej.
gdzie?Biblioteka Miejska
Mikołaja Kopernika 22, 76-270 Ustka
kiedy?14 czerwca 2017 od 17:00 do 20:00

Już 14 czerwca 2017 roku, o godzinie 17:00 odbędzie się autorskie spotkanie w granicach projektu, o nazwie Kluby Dyskusyjne Książki. Wydarzenie będzie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece, w mieście Ustka. Projekt finansuje Instytut Książki. Gościć będziemy, tego dnia, Pawła Huelle, który jest wybitnym pisarzem pochodzącym z Gdańska. Spotkanie poprowadzi również pisarz, o nazwisku Daniel Odija.

Autor - Paweł Huelle przyszedł na świat w Gdańsku i mieszka tutaj po dziś dzień. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym był studentem filologii polskiej.

Jego twórczość:
* "Ulica Świętego Ducha jak i inne historie"
* "Śpiewaj ogrody"
* "Opowieści chłodnego morza"
* "Ostatnia wieczerza"
* "Castorp"
* "Byłem samotny oraz szczęśliwy"
* "Opowiadania na czas przeprowadzki"
* "Pierwsza miłość oraz inne opowiadania"
* "Wiersze"
* "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala"

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Paweł Huelle to również współautor scenariuszy do licznych filmów. Debiutancka powieść artysty, pod tytułem: "Weiser Dawidek" jest w tej chwili uważana za kultową. Natomiast w roku 2000 sfilmowano ją. Książki autorstwa Huelle osadzane są w różnych, rekonstruowanych drobiazgowo pod względem miejsca historycznego oraz czasu realiach, ale głównie zostają powiązane z miastem Gdańsk, a także z jego okolicami.

Daniel Odija jest moderatorem tego spotkania. To pisarz słupski, a jego twórczość jest zaliczana do Prozy Północy. Porusza on w niej tworczości problemy społecznego wykluczenia, na przeróżnych płaszczyznach, marazmu oraz biedy.

Już wkrótce ukazać się ma komiks, o tytule: "Stolp", który tworzony jest wraz z Wojciechem Stefańcem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl