Gabriela Suárez z zespołem (Wyspy Kanaryjskie) latin vocal jazz - koncert

Gabriela Suárez z zespołem (Wyspy Kanaryjskie) latin vocal jazz - koncert
Już niebawem młoda wokalistka jazzowa pochodząca z Las Palmas pierwszy raz odwiedzi nasz kraj. Zagrają razem aż osiem koncertów.
Gdzie?
Ramydada Pub & Cafe
Stefana Żeromskiego 1, 76-270 Ustka
Kiedy?
27 lutego 2020 od 20:00
Za ile?
20 zł

Latamy na Wyspy Kanaryjskie, jednak czy Wyspy Kanaryjskie przylatują często do nas? Czyżby na Kanarach słuchano muzyki jazzowej i co najważniejsze - czy się ją gra? Na te i inne pytania istnieje tylko jedna odpowiedź, mianowicie: "Tak", konkretniej: Gabriela Suárez i jej formacja. Już niebawem młoda wokalistka jazzowa pochodząca z Las Palmas pierwszy raz odwiedzi nasz kraj. Zagrają razem aż osiem koncertów. Jednym z ich przystanków jest, rzecz jasna Ustka i koniecznie kultowa Ramydada, znajdująca się przy równie kultowym Kinie Delfin.

Artystka - Gabriela Suárez ma szesnaście lat, jednak nie zachwyca ją Billie Eilish, bo wybiera inną Billie, mianowicie Billie Holiday, a także Ellę Fitzgerald, Ninę Simone, Sarah Vaughan, Mercedes Sosa. Te wszystkie wpływy, jak również brazylijską Bossę Novę, wspaniale jest usłyszeć w kompozycjach Suárez oraz w jej interpretacjach. Podawane z wielką wrażliwością oraz młodzieńczą werwą. wspaniale potrafią połączyć się z doświadczeniem, które towarzyszy jej muzykom: Jose Alberto Medina - pianista, Tanausú Santana - kontrabasista, Davida Xirgu - perkusista rodem z Barcelony, jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków dzisiejszej Hiszpanii.

Gabriela zadebiutowała 2 lata wstecz, w czasie Jazz Days LPA International, a już w kolejnym roku odbyła trasę koncertową po całym archipelagu. Działalność artystki na Wyspach jest związana z miejscem magicznym, pod nazwą: Fabrica La Isleta. Gra się tam, ale nie tylko, bo również się śpiewa, tańczy, tworzy i pisze w innych dziedzinach kultury. Gabriela poznała tam także tajniki trąbki oraz fortepianu.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go lutego 2020 roku, do usteckiego Ramydada Pub & Cafe, znajdującego się przy ulicy Stefana Żeromskiego 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl