Otwarcie Wystawy Sofiya Ahadova / "Różne miejsca pod jednym dachem"

Otwarcie Wystawy Sofiya Ahadova / "Różne miejsca pod jednym dachem"
Pytania, stawiane w kontekście psychologicznym, kulturalnym oraz w duchu przynależności obywatelskiej, są punktem wyjścia w procesie twórczym artystki.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
21 marca 2019 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy (rezydencja artystyczna). Wystawa nosi tytuł: "Różne miejsca pod jednym dachem" i jest dziełem Sofiy Ahadovej.

Co nas łączy? A kiedy potrafimy wyczuć różnice? Czym byli ludzie na początku istnienia naszej populacji? Pytania, stawiane w kontekście psychologicznym, kulturalnym oraz w duchu przynależności obywatelskiej, są punktem wyjścia w procesie twórczym artystki. Religia, rasa, kultura i inne są czynnikami, które mają wpływ na poczucie odrębności, chociaż w rzeczywistości każdy z ludzi samodzielnie musi przeżyć swe własne życie. Takie czynniki powodują, iż dostrzegamy ‘Innego’.

Możemy wówczas wyczuć relacje między JA a INNY. Analizując różnice oraz podobieństwa wpłynąć możemy na zmianę postrzegania. Przez twórczy proces artystka chce odnaleźć ogniwo, jakie od zarania dziejów potrafi spoić społeczności ludzkie. Prócz wskazania różnorakich czynników, a także wpływów społecznych prace artystki są wezwaniem do wchodzenia w głąb swej duszy, żeby w taki sposób znaleźć tożsamość, którą spróbować można zamienić w różnicę. Sofiya Ahadova zebrała różne miejsca do jednego pomieszczenia, aby pokazać życie innych, ale przeżywane w takim samym momencie, chciała skłonić przez to człowieka do myślenia o różnorodnych kulturach, czy życiu w innych miejscach.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Sofiya Ahadowa przyszła na świat w Neftcala (Azerbejdżan) w roku 1993. Interesowała się sztuką już od wczesnego dzieciństwa. W roku 2009 zaczęła ona naukę w artystycznym liceum ADRN w Baku, w Azerbejdżanie. Program szkoły jest oparty na tradycyjnym i akademickim ujmowaniu sztuk pięknych. Od roku 2013, czyli od momentu studiów licencjackich, jakie odbywała na Uniwersytecie (Turcja, Sakarya) artystka zaczęła interesować się współczesną sztuką. Natomiast w roku 2015 zdobyła stypendium roczne programu Erasmus. Umożliwiło jej to kontynuowanie edukacji w di Belle Arti die Brera (Mediolan). Tam zaczęła zgłębiać sztukę konceptualną. Prace artystki były wystawiane, tak w Azerbejdżanie, jak również poza granicami, na przykład w: Art Gallery „15” Ekim Gecidi Arka Plan (zbiorowa wystawa), Centrum Kongresu oraz Kultury (Uniwersytet w Sakarya (zbiorowa wystawa), Art GalleryNewspaper Blackout Arka Plan,17 „Ekim Gecidi. Mekan Çizgi / w Galerii sztuki (zbiorowa wystawa). Pierwsza wystawa indywidualna artystki zrealizowana została w roku 2016 w: Arka Plan Art Gallery "PnP".

Uczestniczyła ona także w projekcie Art Project ARTIM LAB, w granicach którego zorganizowane zostały wystawy zbiorowe, pod tytułem: “Appearances” i “Mapping the Intangible” - przestrzeń wystawiennicza Galerii ARTIM (Baku). Zatem zapraszamy Was bardzo serdecznie już 21-go marca 2019 roku, do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, znajdującego się przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i jest bezpłatne. Organizatorem natomiast jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl