Otwarcie wystawy Alexa Urso "Grand Hotel Europa (part two)"

Otwarcie wystawy Alexa Urso "Grand Hotel Europa (part two)"
Artysta głównie zajmuje się sztuką kolażu, przestrzennej instalacji oraz montażu.
Gdzie?
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
Kiedy?
23 maja 2019 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

ALEX URSO pochodzi z Włoch, a zajmuje się dokładnie instalacją oraz kolażem. Przyszedł na świat w roku 1987, jest artystą multidyscyplinarnym, absolwentem ASP Brera w Mediolanie. Głównie zajmuje się on sztuką kolażu, przestrzennej instalacji oraz montażu. Prace artysty wystawiane były w licznych, tak publicznych, jak i prywatnych artystycznych instytucjach, między innymi: Estorick Collection w Londynie, Casa Testori w Mediolanie, Circoloquadro również w Mediolanie, Zachęta Projekt Room w Warszawie, Instytut Włoskiej Kultury w Krakowie, BWA Katowice, czy BWA Tarnów, a także Monopol Gallery w Warszawie, Galeria Entropia we Wrocławiu. Prócz twórczej pracy Urso także zajmuje się publicystyką i projektami kuratorskimi. W swej działalności kuratorskiej artysta jest skoncentrowany na relacjach pomiędzy włoską sztuką a polską. W roku 2017 był on wpół kuratorem Biennale de La Biche. Zaś od roku 2015 był współtwórcą czasopisma włoskiego, o nazwie: „Artribune”.

Ostatnie lata to w Europie bardzo niepokojący wzrost skrajnie prawicowych ruchów. W licznych państwach konserwatywne partie oraz nacjonalistyczne uzyskały znaczące wręcz poparcie od elektoratów. Natomiast projekt Alexa Ursy zachęci Was do refleksji nad takimi zjawiskami. W czasie rezydencji Urso będzie wykonywał serię flag, które połączą w sobie motywy graficzne, pochodzące z flagi uchodźców, pojawiającej się w samym Rio de Janeiro na Igrzyskach Olimpijskich (rok 2016), a także flagi innych europejskich krajów, jak między innymi: Austria, Norwegia, Grecja, Włochy, Węgry, Polska, które w latach ostatnich wykazały wrogość wobec kontynentu europejskiego oraz jej wartości opierających się na tolerancji i solidarności. Równolegle z serią flag powstaje także cykl kolaży, które zostają poświęcone tej samej tematyce.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 23-go maja 2019 roku na otwarcie wystawy, do usteckiego Centrum Aktywności Twórczej, przy ulicy Zaruskiego M. 1 a. Zaczynamy o godzinie 17:00, wydarzenie bezpłatne. Organizator: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl