Oliwski Klub Kryminału - Spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem

Oliwski Klub Kryminału - Spotkanie z Krzysztofem Wójcikiem
„Willy”, czyli nasz krajowy Al Capone, który był bezwzględnym mordercą, a także autorem „skoku stulecia” na pocztowy konwój w roku 1999 w Gdańsku.
Gdzie?
Biblioteka Oliwska Filia nr 2
Opata Jacka Rybińskiego 9, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
26 września 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejne już spotkanie w granicach Oliwskiego Klubu Kryminału. Specjalnym Gościem naszego wydarzenia ma być reporter śledczy i dziennikarz Krzysztof Wójcik. Gangsterzy i policjanci. Kulisy śledztw oraz tajemnice CBŚ.

Miłość, pieniądze i śmierć, powieść, pod tytułem: Policjanci i gangsterzy" niczym w soczewce skupia jakże brutalne poczynania półświatka z przełomu wieków, romanse brzemienne w skutki oraz płynne przenikanie struktur policji i mafii.

„Willy”, czyli nasz krajowy Al Capone, który był bezwzględnym mordercą, a także autorem „skoku stulecia” na pocztowy konwój w roku 1999 w Gdańsku. Czy plastyczne operacje, które zostały na nim wykonane pomogły zmienić tożsamość, przy czym czy uniknął odpowiedzialności? Porwanie gdyńskiej nastolatki w roku 2002 zaplanował po mistrzowsku policjant. Czy kret z CBŚ, który pomagał porywaczom mógł brać udział w prowadzeniu śledztwa we własnej sprawie? I dlaczego w roku 2000 zginął narkobiznesowy król Pomorza? Jak „Pruszków” przejął Sopot oraz legalne interesy biznesmenów z Trójmiasta? Jak przebiegała praca w CBŚ z początkami jego działalności oraz jak funkcjonariusze rozwinęli ten właśnie skrót? To jedne z wielu wątków z najnowszej powieści Krzysztofa Wójcika, która opisuje kulisy śledztw formacji CBŚ oraz codzienna prace tajniaków.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Krzysztof Wójcik przyszedł na świat w roku 1973. Jest reporterem, dwukrotnym zdobywcą nagrody Grand Press (w zamian za publikację traktująca o korupcji na Uniwersytecie Gdańskim - wydział prawa, a także na pomorskim wymiarze sprawiedliwości). Jest laureatem „Złotego Notesu” Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w zamian za całokształt jego reporterskiej pracy. Prowadził współpracę z „Gazetą Wyborczą”, TV Puls, „Rzeczpospolitą”, „Tygodnikiem Powszechnym” oraz TVP. Autor książek: "Mafia na Wybrzeżu", "Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego", "Psy wojen" (REBIS, rok 2017) i "Skorpion".

Na spotkanie z autorem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go września 2019 roku, do gdańskiej Biblioteki Oliwskiej Filia nr 2, przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego 9. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl