Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Monodram "Baczyński. Apokalipsa" - Premiera

Monodram "Baczyński. Apokalipsa" - Premiera
 
Przedstawienie to muzyczna opowieść, traktująca o matce i jej synu, którzy są targani przeróżnymi emocjami. Są one warunkowane okrucieństwem, a także pięknem życia w czasie zagłady.
gdzie?Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
kiedy?4 listopada 2017 od 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorFundacja Pomysłodalnia

Oliwski Ratusz Kultury oraz Fundacja Pomysłodalnia bardzo serdecznie zapraszają Państwa na monodram, pod tytułem: "Baczyński. Apokalipsa". Wykona go Edyta Janusz-Ehrlich. Scenariuszem i reżyserią zajęła się Magdalena Olszewska, natomiast produkcją - Fundacja Pomysłodalnia. Wizualizacjami zaś zajął się Łukasz Boros, a muzyką Bartosz Hervy. Elementy scenografii należą do Konstantego Kajtocha.

Przedstawienie to muzyczna opowieść, traktująca o matce i jej synu, którzy są targani przeróżnymi emocjami. Są one warunkowane okrucieństwem, a także pięknem życia w czasie zagłady. Jest to równocześnie próba podsumowania artystycznej twórczości Baczyńskiego przy jednoczesnym przyjrzeniu się jego osobie jako młodego człowieka, który był w obliczu podjęcia najważniejszej w swoim życiu decyzji. Został już za życia uznany za wybitnego poetę, dawał on będzie świadectwo całego pokolenia Kolumbów, które wcielało ideały w służbie czynnej swej ukochanej ojczyźnie. Spektakl również pochyla się ku interpretacjom w ocenie historycznej Powstania Warszawskiego, zmitologizowanego zrywu oraz po dziś dzień na wskroś bolesnego.

W przestrzeń emocji oraz konfrontacji poglądów odbiorców będą wprowadzać hermetyczne obrazy dźwięków, które zilustrują bardzo bogaty świat poezji wybitnego - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zapraszamy zatem na spektakl, który odbędzie się już 4-go listopada 2017 roku, w gdańskim Oliwskim Ratuszu, znajdującym się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona i dlatego wcześniej należy zgłosić swoje zainteresowanie drogą mailową: pomyslodalnia@gmail.com, albo zadzwonić, pod numer telefonu: 608 661 616.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl