Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Spektakl Kłamstwo - Komedia małżeńska
Udało się metaforycznie w przedstawieniu połączyć „Sceny z życia małżeńskiego" (Bergman) z kilkoma komediami samego Woody’ego Allena.
Gdzie?
Scena teatralna NOT
Rajska 6, 80-850 Gdańsk
Kiedy?
27 października 2019 od 17:00 do 19:00
Za ile?
100 zł
Organizator
Idea Art Agencja Artystyczna

Niesamowite i przenikliwe, przy czym naprawdę zabawne studium, no cóż Kłamstwa. francuski dramaturg nazwiskiem Florian Zeller zdążył przyzwyczaić już swych widzów do jakże ostrej jazdy oraz bolesnego telemarku, który porusza się z wielką gracją, niczym baletnica, z precyzją chirurgiczną w meandrach oraz zakamarkach umysłów ludzkich. Dwie małżeńskie pary, dwie pary przyjaciół, kochankowie, jest ich nadal jedynie czwórka, jak to możliwe? A tego wszystkiego dowiedzą się Państwo w trakcie przedstawienia, pod tytułem: "Kłamstwo".

Udało się metaforycznie w przedstawieniu połączyć „Sceny z życia małżeńskiego" (Bergman) z kilkoma komediami samego Woody’ego Allena. Rzecz jasna, sztuka nie jest tylko słowną ekwilibrystyką, również zawiera racjonalny, jak i filozoficzny podtekst. Natomiast reżyser spektaklu, nazwiskiem: Wojciech Malajkat, powiedział niedawno, że długo pracował nad obsadą, ponieważ sztuka ta wymaga wyśmienitych i nieprzypadkowych aktorów, jacy potrafiliby wydobyć niuanse zawierające się w tekstach, czy z wdziękiem rozbawiać publikę oraz sprawić, iż paradoksalnie, kłamstwo nauczy ich czegoś. Dramaturg francuski nazwiskiem Florian Zeller spróbował zweryfikować kłamstwo w warunkach scenicznych. I udało mu się na tyle, iż na całym kontynencie europejskim widzowie w trakcie spektakli spadają z krzeseł, oczywiście z rozbawienia, ale za chwilę zajmują swoje miejsca i dyskretnie zerkają wokoło szukając wsparcia oraz zrozumienia u innych ludzi. Niech uświadomi to siłę rażenia tekstu. Reżyser przedstawienia zdradza, że przeraża go to, jak można żyć wygodnie w związku, równocześnie nie wiedząc zupełnie nic nawzajem o sobie.

Piotr Szwedes - producent przedstawienia jednak zastrzega, że warto zobaczyć spektakl, oczywiście nie dlatego, żeby dowiedzieć się, jak oszukać skutecznie partnerkę, czy partnera. Zatem nie traktujcie Państwo tego, jako przedstawienia instruktażowego. Warto, bo, niczym w soczewce skupiamy dwa dni z Waszego życia (dwa godzinne akty). Ponad to rozbierzemy Was na pierwsze części, ale czy pozwolicie się złożyć z powrotem. Zostawimy to już Wam samym. Nie jest to jedynie komedia, ale także bardzo cenny przekaz.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Wymienna obsada: Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Izabela Kuna, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota i Adriana Kalska. Reżyseria: Wojciech Malajkat.

Zapraszamy już 27-go października 2019 roku, do gdańskiej Sceny Teatralnej Not, znajdującej się przy ulicy Rajskiej 6. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 100 złotych. Organizatorem jest natomiast Idea Art Agencja Artystyczna.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl