Kuba Badach + MaBaSo - Back to School

Kuba Badach + MaBaSo - Back to School
Artysta stale podkreśla, że od początku poszukiwania własnej drogi artystycznej towarzyszyły mu sprzyjające okoliczności.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
18 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
69 zł

Serdecznie zapraszamy na koncert Kuby Badacha, który wystąpi 18 listopada w Starym Maneżu w Gdańsku wspólnie z formacją MaBaSo.Na koncert zaprasza organizator Good Taste Production. Koncert w Gdańsku jest częścią ogólnopolskiej trasy zatytułowanej "Back to School".

Wokalista Kuba Badach to również świetny instrumentalista. Dał się poznać jako kompozytor i aranżer oraz producent muzyczny. Badach jest liderem zespołu Poluzjanci, a także członkiem formacji The Globetrotters. Kuba Badach pierwsze kroki na scenie stawiał w wieku dwunastu lat. W roku 1988 nagrał krążek z kolędami, które dedykowane zostały specjalnie jemu przez Jerzego Siemasza, Wiesława Pieregorólkę i Jacka Cygana. Kuba Badach jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie rozpoczął edukację w 1996 roku. Kształcił się wówczas na Wydziale Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w klasie wokalnej. Artysta jest zdobywcą prestiżowego wyróżnienia: nagród Fryderyk w 2011 oraz 2012 roku.

Nagrody przyznane zostały w kategorii (2011 i 2012) "Wokalista Roku". Artysta stale podkreśla, że od początku poszukiwania własnej drogi artystycznej towarzyszyły mu sprzyjające okoliczności. Już jako młody nastolatek dołączył do międzynarodowego składu musicalu zatytułowanego "Peace Child". A już kilkanaście tygodni później, dzięki staraniom pani Ewy Sokołowskiej, uczestniczył w występach muzyków Big Bandu pod batutą Wiesława Pieregorólki. To czas, gdy śpiewał, między innymi z Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem i Andrzejem Zauchą.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Formacja „MaBaSo” jest projektem stworzonym przez wibrafonistę elektrycznego Bernarda Maseli. Grupę tworzą: Michał Barański (kontrabasista i basista elektryczny) oraz Dano Soltis ze Słowacji (perkusista), aktualnie mieszkający w Pradze.

Bernard Maseli szlifował umiejętności i zbierał doświadczenie w formacjach Music Painters, Walk Away oraz The Globetrotters. Współpracował również z amerykańskim gitarzystą Deanem Brownem. Od trzech lat jest członkiem kwartetu słynnego amerykańskiego gitarzysty. Bernard Maseli postanowił powołać do życia autorski projekt i stworzył trio, które realizuje jego autorską wizję jazzu elektrycznego. Artysta sam o sobie mówi, iż od zawsze uważał, że styl fusion nie powinien być realizowany według zamkniętego schematu "cicho-głośno, wolno-szybko". Maseli twierdzi bowiem, że tak pojmowane fusin może wykorzystywać współcześnie wszystkie zdobycze akustycznego jazzu". W te zamierzenia artystyczne idealnie wpisuje się projekt MaBaSo. Strony konstrukcyjna, aranżacyjna i brzmieniowa służą muzykom formacji MaBaSo do wykorzystania charakterystycznego elementu elektrycznego "fusion" w konfrontacji z silnymi wpływami muzyki soul, R&B oraz funky. Jednak, co ciekawe, w warstwach harmoniczno-melodycznych oraz w koncepcie na rozgrywania partii solowych dominuje myślenie wywodzące się w prostej linii z jazzu akustycznego.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl