Koncert "Yaga w repertuarze Juliette Greco..."

Koncert "Yaga w repertuarze Juliette Greco..."
Przedstawiamy zatem Państwu Yagę Kowalik, która jest absolwentką Muzycznej Akademii, znajdującej się w Krakowie.
Gdzie?
Scena Muzyczna Gdańsk
Powstańców Warszawskich 25, 80-152 Gdańsk
Kiedy?
12 maja 2018 od 19:00
Za ile?
20 zł

Muzyczna Scena Archipelagu Kultury, w Gdańsku serdecznie zaprasza Państwa na kolejny już koncert w granicach cyklu francuskiej piosenki, pod tytułem: "Yaga w repertuarze Juliette Greco...".

Przedstawiamy zatem Państwu Yagę Kowalik, która jest absolwentką Muzycznej Akademii, znajdującej się w Krakowie. Ponad to jest ona lauteatką wielu festiwali piosenki. Wyjechała ona na piosenkarskie stypendium w latach dziewięćdziesiątych, które odbywało się w Paryżu. Uczęszczała również do bardzo prestiżowego “Conserwatoire Mobel”, które wówczas prowadził Alice Don.

W Paryżu pozanała kompozytora, nazwiskiem Norbert Chiche. Owocem ich współpracy stało się nagranie teledysku we Francji do utworu, noszącego tytuł: ”Cracovie”, a także udział w płytowych targach MIDEM, odbywających się w Cannes, jak również występ na Festiwalu Międzynarodowym Piosenki w mieście Sopot. Jednocześnie w granicach promocji teledysku wzięła udział w wielu telewizyjnych programach, jak również przygotowywała obszerny recital francuskich piosenek. Na zaproszenie od muzyka, nazwiskiem Gilles Pellegrini artystka Yaga Kowalik ponownie wyjechała do Francji. Wówczas spotkała się z twórczością BARBARY. Od tamtego czasu opracowuje piosenki właśnie z repertuaru tej wielkiej artystki.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Występ, pod tytułem: ”Barbara - historia życia” ma otworzyć cykl, noszący tytuł: „Yaga Kowalik w repertuarze…”. Artystka w nim zaprezentuje kolejno repertuar twórców klasyki francuskiej piosenki, jak między innymi: Juliette Greco, Charles Aznavour, czy też Edith Piaf.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 12-go maja 2018 roku, w Gdańsku przy ulicy Powstańców Warszawskich 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Zapraszamy Państwa serdecznie. To będzie niezapomniany wieczór.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl